fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Naď hovoril s Lambrechtovou aj o Sky Shield a Nemecko nám poskytne tanky Leopard 2A4 (foto)

Všetky tanky budú vybavené systémami na utajovanú komunikáciu.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.12.2022 (Webnoviny.sk) – Nemecko nám poskytne bojové tanky Leopard 2A4, ktoré posilnia východné Slovensko. Uviedol to dnes poverený minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) na tlačovej besede po rokovaní s nemeckou ministerkou obrany Christine Lambrechtovou. „Ide o systém krátkeho dosahu, ktorý je určený na ochranu konkrétnych miest,” tvrdí Naď.

Ďalej uviedol, že sa s Lambrechtovou rozprávali aj o projekte Sky Shield, do ktorého sa zapojili približne tri desiatky krajín, aby spoločne riešili protivzdušnú ochranu svojich území. Minister Naď dodal, že všetky tanky budú vybavené systémami na utajovanú komunikáciu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Jaroslav Naď prijal ministerku Christine Lambrechtovú (fotografie)

Lambrechtová na tlačovej besede uviedla, že v najbližších dňoch sa stretne s nemeckými vojakmi a vojačkami. „Slovensko a Nemecko sú dobrými a dôveryhodnými partnermi. Som veľmi rada, že sme dnes odovzdali bojový tank Leopard 2A4 a taktiež oceňujem, že zbrane na Ukrajinu dodáva Slovensko bezprostredne rýchlo,” doplnila.

Zdôraznila, že bolo dôležité zriadiť opravárenské centrum na opravu zbraní a dodala, že je potrebné ho chrániť.

Prečítajte si tiež:
Do aplikácie Ideme vlakom pribudli Nákup medzinárodných cestovných lístkov aj „Obľúbení cestujúci“

Viac k témam: Bojový tank Leopard 2A4, Minister obrany SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Naď hovoril s Lambrechtovou aj o Sky Shield a Nemecko nám poskytne tanky Leopard 2A4 (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií