fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nad Kyjevom zostrelili ruské balóny využívané ako falošné terče

Šesť balónov, ktoré mohli niesť prieskumné zariadenia, zaznamenali nad hlavným mestom, informovala vojenská správa prostredníctvom komunikačnej platformy Telegram.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.2.2023 (SITA.sk) – Nad Kyjevom zostrelili ruské balóny. Informovali o tom ukrajinskí predstavitelia, uvádza portál Sky News. Šesť balónov, ktoré mohli niesť prieskumné zariadenia, zaznamenali nad hlavným mestom, informovala vojenská správa prostredníctvom komunikačnej platformy Telegram.

Cieľom vypustenia balónov bolo zaznamenanie a vyčerpanie našej protivzdušnej obrany,“ dodala podľa CNN kyjevská vojenská administratíva.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hovorca ukrajinských vzdušných síl Jurij Ihnat potvrdil, že v stredu sa v meste rozozvučali sirény ohlasujúce letecký poplach práve v súvislosti s balónmi. Tie podľa neho Rusi využívajú ako „falošné ciele“, informuje spravodajský portál CNN.

Používajú ich ako falošné ciele, chcú, aby proti nim zasiahla naša protivzdušná obrana. Chcú vyčerpať našu protivzdušnú obranu z pohľadu munície a zároveň ju rozptýliť,“ vyjadril sa Ihnat v televíznom rozhovore. Rusko podľa neho využilo balóny ako falošné terče aj v nedeľu a utorok. „Nie je to sonda, nie je to aerostat, je to len balón nesúci kúsok ocele,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Prečítajte si tiež:
Jens Stoltenberg by uvítal vstup Fínska a Švédska do NATO

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Nad Kyjevom zostrelili ruské balóny využívané ako falošné terče © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií