Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Naď: Rusko nedokázalo na Ukrajine naplniť ani jeden zo svojich strategických cieľov

Naď zdôraznil, že pomoc zo západu ani zďaleka nenapĺňa ani jedno percento potenciálnych schopností a možností, ktoré krajiny majú k dispozícii.

25.2.2023 (SITA.sk) – Napriek tomu, že sa šírila propaganda, že Rusko má druhú najsilnejšiu armádu na svete, tak sa ukazuje, že po celý rok konfliktu, ktorý si mysleli, že budú mať do desiatich dní vybavený, nedokázali ani jeden zo svojich strategických cieľov naplniť.

Uviedol to dočasne poverený minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) v diskusnej relácii Sobotné dialógy verejnoprávnej televízie RTVS.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Vidíme, že už im pomáha Irán, Severná Kórea, Bielorusko. Sú obavy, že im začne vojensky pomáhať aj Čína. Napriek tomu, že im tieto krajiny pomáhajú, sa im nedarí naplniť ciele. Rozdiel pomoci od začiatku konfliktu k dnešnému dňu je veľmi veľký zo strany západu,“ tvrdí Naď.

Zdôraznil však, že táto pomoc zo západu ani zďaleka nenapĺňa ani jedno percento potenciálnych schopností a možností, ktoré krajiny majú k dispozícii.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Naď: Rusko nedokázalo na Ukrajine naplniť ani jeden zo svojich strategických cieľov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií