fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Naď si uctil pamiatku obetí havárie vojenského lietadla AN-24. Navždy pre nás budú svetlom, povedal (foto)

Vojenský špeciál sa zrútil pri maďarskej obci Hejce, na vrchu Borsó.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.1.2023 (Webnoviny.sk) – Minister obrany Jaroslav Naď spolu s ďalšími predstaviteľmi rezortu si uctili pamiatku obetí havárie vojenského lietadla AN-24. Pri leteckej tragédii 19. januára v roku 2006 zahynulo 41 vojakov vracajúcich sa z misie KFOR v Kosove a jeden civilný zamestnanec.

Odtajnenie správy

Za 30 rokov existencie Slovenskej republiky sa podarilo mnoho dobrého, no došlo aj k mnohým tragédiám, ktoré sa nezmazateľne vryli do našich sŕdc. Po skvelých kolegoch, priateľoch a milovaných príbuzných, ktorí pred 17 rokmi zahynuli pri havárii lietadla AN-24, ostalo hlboké prázdno. My však na nich nikdy nezabudneme a sme im vďační za ich dobré skutky, ktoré robili nezištne v snahe pomáhať. Vždy pre nás budú svetlom, ku ktorému budeme upierať naše myšlienky,“ uviedol Naď.

Pred niekoľkými rokmi rozhodol o odtajnení správy z vyšetrovaní leteckého nešťastia. Naď tiež podotkol, že súčasné vedenie rezortu navštívilo spolu s pozostalými Kosovo a miesta, kde pôsobili ich blízki. MO SR o tom informovalo v tlačovej správe.

Na vrchole zapálili sviečky

Vojenský špeciál sa zrútil pri maďarskej obci Hejce, na vrchu Borsó. Pochodom na tento vrch si pamiatku obetí pripomenuli i príslušníci Ozbrojených síl SR (OS SR). Na vrchole kopca zapálili sviečky pri spomienke na kolegov, ktorí zahynuli pred 17 rokmi.

Prečítajte si tiež:
Naši veľkomožní páni sa boja vypískania a možno aj nejakého zaucha čapicou, hovorí Fico (video)

Na misii KFOR pôsobili slovenskí vojaci od roku 1999 do roku 2010 a v rámci misie sa vystriedalo viac ako 2-tisíc príslušníkov OS SR. Cieľom bolo zaisťovanie bezpečnosti a ochrany pre všetky etnické skupiny, zabezpečovanie voľnosti pohybu na hlavných zásobovacích trasách, ale i monitorovanie a pripravenosť humanitárnej pomoci.

O významnej pridanej hodnote operácie KFOR pod vedením štátov Severoatlantickej aliancie svedčí aj to, že spojeneckí vojaci tu prispievajú k pokoju, bezpečnosti a mieru až dodnes,” uvádza ministerstvo obrany.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Letecká katastrofa, Letecké nešťastie, Minister obrany SR, ozbrojené sily, Vojenské lietadlá
Zdroj: Webnoviny.sk – Naď si uctil pamiatku obetí havárie vojenského lietadla AN-24. Navždy pre nás budú svetlom, povedal (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií