fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Naď si v Kyjeve od Zelenského prevzal významné ocenenie, Rád Jaroslava Múdreho (video)

Významným ocenením Rád Jaroslava Múdreho druhého stupňa vzdal ukrajinský prezident hold predstaviteľom iných štátov za služby, ktoré poskytovali Ukrajine a na znak toho, že si tieto krajiny váži.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.12.2022 (Webnoviny.sk) – Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) si vo štvrtok 8.decembra prevzal od ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského významné ocenenie Rád Jaroslava Múdreho druhého stupňa.

Náročné rozhodnutia

Ukrajinský prezident týmto vzdal hold predstaviteľom iných štátov za služby, ktoré poskytovali Ukrajine a na znak toho, že si tieto krajiny váži. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Som nesmierne poctený a úprimne si vážim ocenenie prezidenta Ukrajiny Zelenského, ktoré mi odovzdal v Kyjeve. Rád Jaroslava Múdreho mi bude navždy pripomínať všetky náročné rozhodnutia, ktoré sú doma politicky zneužívané, no na Ukrajine zachraňujú životy,” povedal šéf rezortu obrany.

Úprimné odhodlanie

Ocenenie mu bude podľa vlastných slov pripomínať všetkých vojakov a civilov, ktorí stoja za bezpečnou prepravou životne dôležitého materiálu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Budem v ňom vždy vidieť vďaku Ukrajincov, s ktorými som sa mohol osobne stretnúť a vyjadriť našu solidaritu. A bude mi hovoriť, že úprimné odhodlanie, viera a spoločný záujem s dobrým úmyslom sú silnejšie než akékoľvek koncentrované zlo,” dodal Naď.

Prečítajte si tiež:
Ozbrojení Palestínčania zaútočili na autobus, zranili niekoľkých vojakov a jedného civilistu

Minister obrany absolvoval cestu na Ukrajinu spolu s ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislavom Káčerom a ministrom hospodárstva Karlom Hirmanom.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Minister obrany SR, Ocenenie Rád Jaroslava Múdreho, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Naď si v Kyjeve od Zelenského prevzal významné ocenenie, Rád Jaroslava Múdreho (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií