fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nadácia Zastavme korupciu na novom webe dokumentuje najznámejšie kauzy, ponúka mená vplyvných osôb aj ich aktuálny stav

Aktuálne je zdokumentovaných viac ako 50 káuz, v ktorých figuruje viac ako 100 ľudí.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.1.2023 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 3. januára 11:28

Nadácia Zastavme korupciu spustila web kauzy.sk, ktorý dokumentuje najznámejšie korupčné kauzy ako Súmrak, Očistec, Božie mlyny, Zmenky, Mýtnik, Víchrica či Plevel.

Ako nadácia informuje v tlačovej správe, cieľom je pomôcť verejnosti aj novinárom zorientovať sa, o čom konkrétna kauza je a v akom je stave.

Viac ako 50 káuz a desiatky ľudí

Web kauzy.sk ponúka takisto informácie o tom, do koľkých káuz sú zapletené verejne činné alebo vplyvné osoby, koľko majú na krku obvinení, žalôb a v ktorých prípadoch boli právoplatne odsúdení, či naopak, oslobodení.

Na webe je aktuálne zdokumentovaných viac ako 50 káuz, v ktorých figuruje viac ako 100 ľudí. „Naším cieľom bolo zosumarizovať veľké množstvo káuz a pomôcť verejnosti zorientovať sa v nich na základe medializovaných a verejne dostupných informácií,” povedal analytik Nadácie Zastavme korupciu Martin Suchý.

Aktuálny stav trestných konaní

Informácie o jednotlivých osobách a stave ich trestného konania podľa neho odrážajú výlučne aktuálny stav týchto trestných konaní ku dňu zverejnenia zoznamu a obsahujú tvrdenia a informácie od svedkov alebo orgánov činných v trestnom konaní.

Prečítajte si tiež:
Väčšina Slovákov by zrušila väzobnú imunitu poslancov, najviac by to privítali voliči progresívcov

Nadácia Zastavme korupciu zverejnením zoznamu nezasahuje do práva osôb z jednotlivých káuz na prezumpciu neviny,” dodal Suchý.

Viac k témam: Akcia “Mýtnik”, Akcia Plevel, Akcia Víchrica, Boj proti korupcii, kauza Božie mlyny, Kauza Očistec, kauza Súmrak, Kauzy, Prezumpcia neviny, Protikorupčné opatrenia, Súd zmenky Markízy (M. Kočner P. Rusko), trestné konanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Nadácia Zastavme korupciu na novom webe dokumentuje najznámejšie kauzy, ponúka mená vplyvných osôb aj ich aktuálny stav © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií