Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nadácia Zastavme korupciu upozornila na „pochybné nominácie“ novej Ficovej vlády

Nadácia na sociálnej sieti upozornila, že notárka Joanidisová v minulosti robila viacero notárskych úkonov pre firmy blízke Robertovi Kaliňákovi.

3.11.2023 (SITA.sk) – Nadácia Zastavme korupciu upozorňuje na „pochybné nominácie“ novej vlády Roberta Fica (Smer-SD). Kabinet počas svojho druhého rokovania, ktoré sa uskutočnilo vo štvrtok, odvolal členov Súdnej rady SR a vymenoval nových.

Notárske úkony

Funkcie sa tak ujali Ľudmila Joanidisová, Martin Bezák a Magdaléna Hromcová. Nadácia na sociálnej sieti upozornila, že notárka Joanidisová v minulosti robila viacero notárskych úkonov pre firmy blízke Robertovi Kaliňákovi (Smer-SD) a Jánovi Počiatkovi.

Taktiež mala podľa Zastavme korupciu do protischránkového registra zapisovať firmu Anext (dnes LeikTec), ktorá obchodovala so štátom a peniaze z nej „tiekli“ na Cyprus.

Firma vymazaná z registra

„Register slúži na to, aby spoločnosť vedela, kto je skutočný vlastník firmy obchodujúcej so štátom. V prípade firmy Anext, ktorá je blízka Jozefovi Brhelovi a Počiatkovi súd rozhodol, že Joanidisová pri zápise neuviedla skutočných vlastníkov a firmu z registra neskôr vymazal,“ napísala nadácia.

Viac k témam: Boj proti korupcii, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Korupcia, register
Zdroj: SITA.sk – Nadácia Zastavme korupciu upozornila na „pochybné nominácie“ novej Ficovej vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií