Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nadácia Zastavme korupciu vyzýva ministra Šutaja Eštoka, aby zvážil svoje ďalšie pôsobenie v čele rezortu vnútra

Podľa nadácie urobil minister vnútra od nástupu do funkcie viacero zásadných prešľapov.

15.11.2023 (SITA.sk) – Nadácia Zastavme korupciu vyzýva ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD), aby nezopakoval tú istú chybu a radšej prehodnotil svoje ďalšie pôsobenie v čele rezortu vnútra. Podľa nadácie urobil minister od nástupu do funkcie viacero zásadných prešľapov, za ktoré by v iných, demokraticko-vyspelých krajinách, prišiel o funkciu.

Mestský súd Bratislava IV v stredu rozhodol, že do práce sa vracia aj vyšetrovateľ Štefan Mašín. Uviedol to na svojej sociálnej sieti Peter Kubina, advokát obvinených vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry okolo Jána Čurillu s tým, že nad ministrom vnútra Matúšom Šutajom Eštokom tak vyhrávajú 2:0.

Kubina na sociálnej sieti zverejnil aj celé znenie neodkladného opatrenia. Portál Aktuality.sk pripomenul, že po policajnom viceprezidentovi Brankovi Kiššovi má tak už aj ďalší vyšetrovateľ v rukách neodkladné opatrenie, že ho Šutaj Eštok odstavil neoprávnene, pretože Mašin má status chráneného oznamovateľa trestnej činnosti.

Viac k témam: Minister vnútra, Pochybenie, Vyšetrovatelia
Zdroj: SITA.sk – Nadácia Zastavme korupciu vyzýva ministra Šutaja Eštoka, aby zvážil svoje ďalšie pôsobenie v čele rezortu vnútra © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií