fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nadávaš? Si zábavnejší a inteligentnejší než tí, ktorí to nerobia! Zisti o tom viac

Máte tip? napíšte nám mailom

Nadávaš?! Len tak ďalej!

Rád používaš vulgarizmy a tvoj slovník je drsnejší? Tak to si s najväčšou pravdepodobnosťou “lepší” človek než niekto, kto nenadáva. Hoc sa tvoja slovná zásoba nemusí páčiť každému, môžeš byť na seba hrdý. Ak nechápeš, ako je to možné, teraz to zistíš!

Aj keď vulgárnosť pôsobí drzo a hrubo, ľuďom pomáha. Zistilo sa totiž, že ak si človek zanadáva, podstatne to zníži mieru jeho agresivity. Ešte zaujímavejšie však je zistenie, že vulgárny človek je inteligentnejší než niekto, koho slovník je nepoškvrnený. Ukázali to výsledky štúdie, ktorá prebehla v USA v roku 2015. Konkrétne sa zistilo, že tí vulgárnejší dosiahli v IQ testoch až o 50 percent lepšie výsledky.

person-human-male-man

Navyše sa ukázalo, že ľudia, ktorí sú vulgárni, sú vtipnejší a dokážu svojím rozprávaním lepšie a rýchlejšie zaujať. Okrem toho sa zistilo aj to, že používanie nadávok uvoľňuje do krvi endorfíny, čiže hormóny šťastia. Takže nie je náhoda, že potom, ako si zanadávame, sa cítime lepšie.

Takže si pamätaj, že ak je človek vulgárny, nemusí byť zlý, práve naopak.

Zdroj: viralband.cz

Prečítajte si tiež:
Samec či samička? Inšpirujte sa TOP 20 menami pre domáceho miláčika
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií