fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Naďovo ministerstvo rokuje s Ukrajinou o ďalšej vojenskej pomoci, Zelenskyj chce aj slovenské stíhačky Mig-29

Prioritnými požiadavkami Ukrajincov sú letecké systémy, systémy protivzdušnej obrany a ťažká pozemná technika.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.2.2023 (SITA.sk) – Ministerstvo obrany SR aj naďalej rokuje so spojencami, a tiež s ukrajinskou stranou, o forme ďalšej vojenskej pomoci Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako informovala hovorkyňa rezortu Martina Kovaľ Kakaščíková, letecké systémy, systémy protivzdušnej obrany a ťažká pozemná technika patria aktuálne k prioritným požiadavkám. „Ak nastane v tejto otázke relevantný posun, budeme verejnosť informovať,” uviedla hovorkyňa.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo štvrtok 9. februára na summite v Bruseli oficiálne požiadal povereného premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) o dodanie stíhačiek MiG-29. Premiér mu povedal, že „Slovensko urobí maximum, aby tejto požiadavke vyhovelo”.

Viac k témam: Minister obrany SR, Premiér Slovenskej republiky, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Naďovo ministerstvo rokuje s Ukrajinou o ďalšej vojenskej pomoci, Zelenskyj chce aj slovenské stíhačky Mig-29 © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií