fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nahota, lietanie, zuby: Čo znamenajú naše najčastejšie sny?

Máte tip? napíšte nám mailom

Sny sú prirodzené a kým niektorí si vôbec nepamätajú, čo sa im prisnije, iní ich majú aj ráno pred očami. Niektoré z nich sa opakujú naozaj často. Viete, čo znamenajú tie najfrekventovanejšie?

Čo sa nám sníva najčastejšie: Nahota

Ten trápny okamih, keď idete po ulici a zrazu zistíte, že ste celkom nahý. Prípadne vám chýbajú nohavice, sukňa alebo blúzka a prepadne vás hanba. Cítime len bezmocnosť, lebo sa nemôžeme obliecť a ostáva nám jediné – vydržať to. Tento sen by sme mohli vyložiť ako nespravodlivosť, nepochopenie okolia či pocit, že ste v niečom zlyhali. Sen sa obyčajne odvíja od vašej aktuálnej situácie v živote. Ešte šťastie, že nerozprávate zo sna.

Sexy The Hunger Games GIF - Find & Share on GIPHY

Vypadávajúce zuby

Predstavte si ten hrozný pocit, že prídete o všetky zuby a len si ich uložíte na malú kôpku. Je to desivé, ale takéto sny o zuboch trápia množstvo ľudí. Hoci zuby nám všetkým vypadávali v detstve, v dospelosti je to strašidelné. Tieto sny sa spájajú s pocitmi neistoty, nestability, životných zmien, frustrácie a straty. Obyčajne sú vyjadrením túžby po nejakej zmene v živote, možno stojíte pred veľkým rozhodnutím a neviete, ako ďalej. Niekedy je lepšie si ich nepamätať.

Maya Rudolph Teeth GIF - Find & Share on GIPHY

Útek pred hrozbou

Sny o útekoch sa neraz opakujú. Ste vo viac či menej známom prostredí a  utekáte pred niečím strašným. Človek, monštrum či zviera vás doháňa a vy cítite, ako sa vám zrýchľuje dych, srdce bije ako o život a bojíte sa, čo sa stane, ak vás dolapí. Niekedy spadnete a zaboríte sa do piesku, bahna a čakáte, kedy vás chytia. Poukazujú na obavy skryté v našom podvedomí, o ktorých nemusíme tušiť.

Prečítajte si tiež:
Prečítajte si absurdné, no stopercentne pravdivé myšlienky zo sprchy, ktoré už možno napadli aj vám! Tak čo, vidíte sa v nich?

Lietanie

Nezatúžili ste niekedy lietať ako vták? Vyletieť k oblohe, dotknúť sa neba? Odletieť kdekoľvek, kam túžite a nemusieť sa ničoho báť. Túžba lietať v snoch môže pre každého znamenať niečo iné.  Môže to signalizovať chuť odviazať sa od  každodenného stereotypu, inému to potvrdzuje jeho dobrodružnú povahu.

Good Bye GIF - Find & Share on GIPHY

Skúška

Stáva sa vám, že vo sne znovu maturujete, skladáte štátnice alebo len tak sedíte v lavici a čaká vás test, na ktorý nie ste pripravený? Môže to byť pekne nepríjemné a zobudíte sa spotení s myšlienkou, že dnes by ste už možno tým testom neprešli. Tento sen môže prísť aj preto, lebo vás nejaká skúška čaká v najbližších dňoch. A možno sa len bojíte pocitov zlyhania a hodnotenia vlastných výkonov či svojho podvedomia.

Nekontrolovateľné vozidlo

Ak ste šofér, ste zvyknutý mať svoje auto pevne pod kontrolou a nebáť sa vstúpiť na cestu. Vo sne sa ale stane, že vozidlo sa rúti dole kopcom a vy sa len márne pokúšate dostať ho pod kontrolu. Auto môže znamenať schopnosti robiť pokroky, ale tiež to, že nemáte dostatočnú kontrolu nad cestou za úspechom.

Car GIF - Find & Share on GIPHY

Voda

Niekedy  sa v sne kúpeme, inokedy sa na vodu len pozeráme. Niektorí odborníci sa zhodujú na tom, že voda prezentuje naše emócie. Ak je priezračná a čistá, vyvoláva príjemné pocity. V živote sa práve nachádzate sa v pokojnom období, kde vás nič netrápi. Čím je voda kalnejšia, tým väčší problém máte a mali by ste ho vyriešiť.

Prečítajte si tiež:
Diváci opúšťajú kinosály: Film Joker so svojou brutalitou nie je pre každého

Water Bath GIF - Find & Share on GIPHY

Blúdenie

Asi ste už v živote zažili situáciu, keď ste sa niekde stratili. Najčastejšie na dovolenke alebo v nejakom veľkom a cudzom meste. Iba chodíte, blúdite a hľadáte správnu cestu. Ak sa to objaví aj vo vašich snoch,  tak to tiež signalizuje hľadanie tej správnej cesty – životnej.  Sen sa môže spájať aj s vlastnou osobnosťou, kde blúdime po dome a spoznávame tak aj svoju osobnosť.

Prečítajte si tiež:

Vedeli ste, že môžete ovplyvniť váš sen? My vám povieme ako!

 

 

Zdroj:  wanda.sk  noviny.sk  diva.sk  noizz.sks

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií