Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nahrávka, ktorou Fico útočil na prokurátorov Repu a Šúreka v kauze Kučerku, bola zmanipulovaná

Boli zaznamenané zmeny charakteru nahrávky a tiež rôzne úrovne hlasitosti.

15.11.2023 (SITA.sk) – Nahrávka, ktorú zverejnil predseda strany Smer-SD a súčasný premiér Robert Fico (Smer-SD) na tlačovej besede v decembri 2020 s čiernymi koženými kabátmi za chrbtom, a mala slúžiť na diskreditáciu prokurátorov Ondreja Repu a Michala Šúreka v kauze Mariána Kučerku, bola zmanipulovaná. Informoval o tom Denník N s tým, že pre denník Postoj to potvrdil kriminalisticko-expertízny ústav Policajného zboru.

Ako experti vysvetlili, nahrávka bola zložená minimálne z dvoch zvukových záznamov a sú tam sporné body v minimálne troch časoch. Boli teda zaznamenané zmeny charakteru nahrávky a tiež rôzne úrovne hlasitosti.

„Tie mohli znamenať rôzne podmienky nahrávania alebo v tomto prípade je pravdepodobnejšia úprava a zasahovanie do zásahu do záznamu po jeho vyhotovení,“ vyhlásili experti, podľa ktorých boli zistené znaky manipulácie s nahrávkou, pravdepodobne nástrojom DaVinci Resolve.

Denník N pripomenul, že prokurátori od začiatku vyzývali, že v prípade, ak niekto nahrávkou disponuje, aby ju pustil celú a nielen zostrihané časti, ktoré sú vytrhnuté z kontextu.

Viac k témam: Diskreditácia, manipulácia, predseda Smeru, Premiér Slovenskej republiky, prokurátori
Zdroj: SITA.sk – Nahrávka, ktorou Fico útočil na prokurátorov Repu a Šúreka v kauze Kučerku, bola zmanipulovaná © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií