Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Naivná dôchodkyňa naletela falošnej advokátke, 15-tisíc eur zaniesla v igelitovej taške medzi kontajnery

Podvodníčka telefonicky kontaktovala dôchodkyňu s tým, že jej dcéra zrazila na priechode pre chodcov trojročného chlapca.

16.5.2024 (SITA.sk) – Seniorka z Pezinku sa stala obeťou podvodu, prišla o 15-tisíc eur. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Jana Šimunková, 72-ročná žena naletela podvodníčke, ktorá sa vydávala za advokátku.

Tá telefonicky kontaktovala dôchodkyňu s tým, že jej dcéra zrazila na priechode pre chodcov trojročného chlapca. Uviedla, že ak zaplatí 15-tisíc eur, nebude na jej dcéru podané trestné oznámenie.

Seniorka postupovala podľa pokynov falošnej advokátky a papierovú obálku s hotovosťou zabalila do igelitovej tašky, ktorú zaniesla medzi kontajnery pred bytovým domom. Následne zistila, že sa stala obeťou podvodu. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie za zločin podvodu.

Viac k témam: bratislavská policajná hovorkyňa, Dôchodkyňa, Podvod, Trestné stíhanie
Zdroj: SITA.sk – Naivná dôchodkyňa naletela falošnej advokátke, 15-tisíc eur zaniesla v igelitovej taške medzi kontajnery © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií