fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

TOP 7 pláží, na ktorých môžete oddychovať už za pár hodín!

Máte tip? napíšte nám mailom

Ak chcete zažiť dovolenku pri mori a nemáte veľa času, nezúfajte. Len 6 hodín autom zo Slovenska a môžete sa kúpať! Toto sú najbližšie pláže zo Slovenska; ktorá je vaším favoritom?

Slovensko má aj napriek mnohým pochybnostiam pomerne výhodnú geografickú polohu. V rozsahu niekoľkých hodín môžete totižto navštíviť vysoké pohoria alebo, naopak, kúpať sa v mori. Tvrdí sa, že slovenské more je v Chorvátsku. Ide o obľúbenú destinácia našincov už dlhé roky, a to práve vďaka svojej časovej dostupnosti. Nie však len do Chorvátska sa viete dostať v priebehu niekoľkých hodín. Prinášame vám 7 najbližších pláží, kde sa dostanete už za 6 hodín cesty autom.

  • Portorož, Slovinsko

V Terstskom zálive na slovinskom pobreží Jadranského mora nájdete najväčšie a najlepšie vybavené slovinské letovisko, prístav Portorož. Portorož – “Portor Rose” znamená v preklade “Prístav ruží”. Mesto vyniká krásnou parkovou úpravou s množstvom kvetov. Na tých, ktorí prišli za morom, čaká piesočnatá pláž s množstvom atrakcií. „Milujem toto miesto na kúpanie. Malé móla, z ktorých môžete skákať do mora. Na pláži množstvo reštaurácií,” napísal jeden z návštevníkov pláže.

Zdroj: Booking.com

Výhodou slovinského pobrežia je jeho krátka dĺžka. Vzhľadom na to, že celé nemá ani 40 km, môžete sa jednoducho presúvať na rôzne letoviská. Aj napriek väčším počtom kilometrov je o niečo rýchlejšia trasa cez Rakúsko.

  • Umag, Chorvátsko

Chorvátsky Umag je prístavné mestečko na severozápadnom pobreží Istrie. Nachádza sa v turisticky atraktívnom zálive, v ktorom je jeden z najprestížnejších prístavov ACI Marina ocenený modrou vlajkou. Okrem prístavu bolo toto ocenenie udelené aj niekoľkým okolitým plážam. Najznámejšie sú Katoro a Polynesia.

Prečítajte si tiež:
Adrenalínové zážitky: Vyskúšate let balónom, off-road jazdu, voľný pád či paddeboarding?
Zdroj: croatiamap.blogspot.com

Pláže sú vzdialené od seba iba niekoľko desiatok minút a sú kombináciou kamienkov, skál a piesku. Vďaka miernemu vstupu do mora sú pláže ideálne aj pre rodiny s deťmi a osoby s fyzickými problémami. Ako časovo výhodnejšia sa opäť ukazuje trasa cez Rakúsko.

  • Lanterna, Chorvátsko

Obec s približne 800 obyvateľmi leží v západnej Istrii. Nachádza sa asi 9 km severne od chorvátskeho mesta Poreč.

najbližšie pláže
Zdroj: Camping.hr

Skalnaté pobrežie sa tu strieda so štrkovou plážou ideálnou pre rodiny s deťmi a jedna časť je vyhradená aj pre domácich miláčikov. Na pláži nájdete sociálne zariadenia a sprchy, za poplatok si môžete prenajať vodné skútre, bicykle či surfy.

  • Koversada, Chorvátsko

Pláž Koversada je ideálne miesto pre milovníkov nudistických pláží v tejto časti Chorvátska. Pláž je situovaná neďaleko miesta Vrsar, je plná malých zátok a ukrytých oáz. Nachádza sa tu prekrásna, prevažne piesočnatá pláž Koversada, ktorá sa tiahne pozdĺž pobrežia v dĺžke 5 km. Hlavnej piesočnatej časti je prispôsobený vstup do mora pre osoby so špeciálnymi potrebami.

  • Terst, Taliansko

Talianske mesto Terst patrí k najväčším prístavom na pobreží Jadranského mora. Milovníci kúpania majú na výber hneď niekoľko pláží. Vďaka svojej obchodnej minulosti je však mesto zaujímavé napríklad aj pre milovníkov kávy. Terst je domovom tradičných kaviarní, ktoré spájajú a inšpirujú svojich návštevníkov už niekoľko storočí.

Prečítajte si tiež:
Prehľad talentových šou 2018: čo sa súťažiacim nevydarilo?
Zdroj: vsetcinaplaz.sk
  • Ostrov Grado, Taliansko

Len niekoľko hodín od Slovenska sa nachádza tiež miesto vhodné pre milovníkov Talianska a ich života. Grado leží na ostrove medzi otvoreným morom a Lagúnou di Grado. S pevninou je spojený mostom cez Lagúnu, ktorý sa tiahne od Aquileii v dĺžke 5 km.

najbližšie pláže
Zdroj: grado-taliansko.sk

Už keď po ňom prichádzate, ste očarení scenériou, ktorá sa vám naskytne. Na jemnej piesočnatej pláži na vás čaká dokonalý oddych. Nájdete tu kvalitné služby, zameranie na pohodlie a bezpečnosť dovoleniek s deťmi. Vstup do mora je veľmi pozvoľný, takže je vhodné aj pre deti.

o Grade

Zdroj: tripadvisor.sk adrialand.sk adriagate.com dromedar.zoznam.sk  adriagate.com  infoglobe.sk  kavickari.sk  grado-taliansko.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií