Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najbohatší ľudia histórie boli omnoho bohatší než Bill Gates! Zisti, aké veľké bolo ich bohatstvo

Bill Gates či Warren Buffet môžu najbohatším ľuďom histórie iba závidieť!

Projekt Measuring Worth vytvoril rebríček najbohatších ľudí na základe merania majetku v porovnaní s národným produktom v historickom kontexte. Napríklad majetok jedného z najbohatších ľudí súčasnosti Warrena Buffeta sa odhaduje na približne 70 miliárd dolárov, no v čase, keď zomrel John D. Rockefeller (rok 1937), jeho majetok mal hodnotu hodnotu 1,4 miliardy dolárov.

Pozri sa teda rebríček najbohatších ľudí histórie. Ide o približný odhad, nie úplne presné čísla, pretože je veľmi zložité určiť skutočnú hodnotu majetku niektorých historických panovníkov.

5. Mikuláš II. Alexandrovič (250 miliárd dolárov)

Posledný ruský cár. Bol samovládcom, no veľká časť jeho majetku patrila štátu a nemohol s ním voľne disponovať. Zavraždili ho behom Boľševickej revolúcie v Jekaterinburgu.

2438786_

4. Jakob Fugger (277 miliárd dolárov)

Jakob Fugger bol nemeckým obchodníkom, ktorý žil na prelome 15. a 16. storočia a zbohatol v bankovom sektore. Realizoval pôžičky a rôzne obchody s Habsburgovcami a pápežskou kúriou. Zásadne ovplyvňoval európsku politiku a to najmä vďaka silnej podpore Habsburgovcov.

albrecht_durer_-_jakob_fugger_the_wealthy_-_wga07011

3. Andrew Carnegie (310 miliárd dolárov)

Američan Andrew Carnegie založil v 90-tych rokoch devätnásteho storočia oceliarne, ktoré sa stali najziskovejším podnikom sveta. V roku 1901 sa rozhodol svoj podnik predať a začal sa venovať filantropii. Je považovaný za najbohatšieho Američana všetkých čias.

2843301_

Pokračovanie na ďalšej strane.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií