fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najbrutálnejšie techniky mučenia, ktoré boli používané v histórii #1

Máte tip? napíšte nám mailom

Mučenie bolo v minulosti obľúbeným prostriedkom, cez ktorý ste sa niečo dozvedeli od mlčanlivej osoby. O tom, že to boli veľmi kreatívne prostriedky niet pochýb.

Prezrite si prvú časť článku, v ktorej sa viac dozviete o mučiacich prostriedkoch.

Mosadzný býk

Slide274

Vymysleli ho ešte v starovekom Grécku. Do vnútra tela býka z mosadze umiestnili človeka a zospodu zapálili oheň. Obeť, ktorá bola vo vnútri, sa pomaly ale isto upiekla. Býk bol konštruovaný tak, že výkriky človeka pôsobili ako rev zvieraťa.

Napichnutie na kôl

Slide328

Túto techniku mučenia obľuboval známy Vlad III. Dracula, ktorého prezývali Napichovač. Obeť si musela sadnúť na ostrý kôl, ktorý sa následne vztýčil do výšky, čo spôsobilo prepichnutie. Umieranie niekedy trvalo niekoľko dní.

Kacírska vidlička

Slide428

Najčastejšie bolo toto zariadenie pripevnené na človeka, ktorý visel zo stropu, aby mu bránilo zaspať. V prípade, že by mu hlava klesla, zapichli by sa mu hroty do krku a hrude.

Trýznenie na krku

Slide528

Tieto hroty boli pripevnené ku krku mučeného, čo spôsobilo, že si obeť nemohla po celý deň ani ľahnúť, jesť či skloniť hlavu.

Prečítajte si tiež:
Uživatelia vo veľkom nahlasujú stránky podporujúce M. Kotlebu. Jedna z najväčších z nich už je zablokovaná.

Ukrižovanie

Slide628

V niektorých krajinách sa táto forma mučenia praktizuje dodnes. Táto technika bola preslávená najmä kvôli ukrižovaniu Ježiša Krista. Ľudia v tejto polohe zomierajú niekoľko dní.

Judášove sedlo

Slide727

Judášove sedlo je veľmi podobná technika ako napichnutie na kôl. Rozdiel je v tom, že obeť sedela na sedle v tvare trojuholníka a napichnutie bolo spomaľované lanami. Zaujímavosťou je, že sedlo sa nikdy neumývalo, a tak buď smrť prišla prepichnutím alebo infekciou.

Rozprašovač

Slide827

Nástroj bol naplnený roztaveným olovom, olejom alebo vriacou vodou. Následne bola obeť týmito tekutinami pokvapkávaná.

Železná panna

Slide927

Osoba, ktorá bola mučená týmto nástrojom, sa nemohla ani pohnúť, pretože po okrajoch boli ostré hroty. Počas státia v tejto “komore” bola obeť vypočúvaná.

Rakva

Slide1027

Táto technika patrila medzi najpreferovanejšie techniky stredoveku. Obeť bola umiestnená do oceľovej klietky, ktorá mnohokrát nedosahovala ani veľkosť ľudského tela a bola v nej dovtedy, pokiaľ nezomrela.

Palečnica

Slide1134

Zariadenie bolo určené na drvenie prstov, lakťov a niekedy aj kolien.

Mučenie lanom

Slide1229

Lano sa využívalo na rôzne spôsoby. V mnohých prípadoch priviazali obete k stromu a nechali ich tam napospas divým zvieratám. Taktiež priväzovali končatiny k dvom koňom a tí sa následne rozbehli na opačné strany. Končatiny obete boli zaručene roztrhnuté.

Prečítajte si tiež:
Svetoznámy herec si zahral v klipe a pochválil sa spoluprácou s krásnou Katkou Knechtovou... ukrajinskou pop star

Zdroj: list25.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií