Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najbrutálnejšie techniky mučenia, ktoré boli používané v histórii #1

Mučenie bolo v minulosti obľúbeným prostriedkom, cez ktorý ste sa niečo dozvedeli od mlčanlivej osoby. O tom, že to boli veľmi kreatívne prostriedky niet pochýb.

Pokračovanie pod reklamou

Prezrite si prvú časť článku, v ktorej sa viac dozviete o mučiacich prostriedkoch.

Mosadzný býk

Slide274

Vymysleli ho ešte v starovekom Grécku. Do vnútra tela býka z mosadze umiestnili človeka a zospodu zapálili oheň. Obeť, ktorá bola vo vnútri, sa pomaly ale isto upiekla. Býk bol konštruovaný tak, že výkriky človeka pôsobili ako rev zvieraťa.

Napichnutie na kôl

Slide328

Túto techniku mučenia obľuboval známy Vlad III. Dracula, ktorého prezývali Napichovač. Obeť si musela sadnúť na ostrý kôl, ktorý sa následne vztýčil do výšky, čo spôsobilo prepichnutie. Umieranie niekedy trvalo niekoľko dní.

Prečítajte si tiež:
Na Šariši sa vrátia do stredoveku: Pod hradom vzniká špeciálny chodník pre cyklistov

Kacírska vidlička

Slide428

Pokračovanie pod reklamou

Najčastejšie bolo toto zariadenie pripevnené na človeka, ktorý visel zo stropu, aby mu bránilo zaspať. V prípade, že by mu hlava klesla, zapichli by sa mu hroty do krku a hrude.

Trýznenie na krku

Slide528

Tieto hroty boli pripevnené ku krku mučeného, čo spôsobilo, že si obeť nemohla po celý deň ani ľahnúť, jesť či skloniť hlavu.

Ukrižovanie

Slide628

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií