Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najbrutálnejšie techniky mučenia, ktoré boli používané v histórii #1

V niektorých krajinách sa táto forma mučenia praktizuje dodnes. Táto technika bola preslávená najmä kvôli ukrižovaniu Ježiša Krista. Ľudia v tejto polohe zomierajú niekoľko dní.

Pokračovanie pod reklamou

Judášove sedlo

Slide727

Judášove sedlo je veľmi podobná technika ako napichnutie na kôl. Rozdiel je v tom, že obeť sedela na sedle v tvare trojuholníka a napichnutie bolo spomaľované lanami. Zaujímavosťou je, že sedlo sa nikdy neumývalo, a tak buď smrť prišla prepichnutím alebo infekciou.

Rozprašovač

Slide827

Nástroj bol naplnený roztaveným olovom, olejom alebo vriacou vodou. Následne bola obeť týmito tekutinami pokvapkávaná.

Železná panna

Slide927

Osoba, ktorá bola mučená týmto nástrojom, sa nemohla ani pohnúť, pretože po okrajoch boli ostré hroty. Počas státia v tejto “komore” bola obeť vypočúvaná.

Rakva

Slide1027

Táto technika patrila medzi najpreferovanejšie techniky stredoveku. Obeť bola umiestnená do oceľovej klietky, ktorá mnohokrát nedosahovala ani veľkosť ľudského tela a bola v nej dovtedy, pokiaľ nezomrela.

Palečnica

Slide1134

Pokračovanie pod reklamou

Zariadenie bolo určené na drvenie prstov, lakťov a niekedy aj kolien.

Mučenie lanom

Slide1229

Lano sa využívalo na rôzne spôsoby. V mnohých prípadoch priviazali obete k stromu a nechali ich tam napospas divým zvieratám. Taktiež priväzovali končatiny k dvom koňom a tí sa následne rozbehli na opačné strany. Končatiny obete boli zaručene roztrhnuté.

Zdroj: list25.com

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií