fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

NAJBRUTÁLNEJŠIE TECHNIKY MUČENIA, KTORÉ BOLI POUŽÍVANÉ V HISTÓRII #2

Máte tip? napíšte nám mailom

Mučenie bolo v minulosti obľúbeným prostriedkom, cez ktorý ste sa niečo dozvedeli od mlčanlivej osoby. O tom, že to boli veľmi kreatívne prostriedky niet pochýb.

Prezrite si druhú časť článku, v ktorej sa viac dozviete o mučiacich prostriedkoch.

Gilotína

Slide1327

Táto technika sa ani za mučiacu nemôže považovať. Táto metóda bola považovaná za najhumánnejšiu popravu. Oproti ostatným to bola Božia milosť.

Drevený rám

Slide1427

Nástroj bol určený na pomalé oddelenie končatín od tela. Patril medzi tie najbolestnejšie. Končatiny boli odťahované do vtedy, pokiaľ sa neodtrhli od tela.

Trhač jazyka

Slide1527

Ústa boli násilne otvorené a pomocou týchto nožníc sa vytrhol jazyk.

Potkan

Slide1628

Obeť mala na sebe klietku s potkanom otvorenú z jeden strany. Druhá strana klietky sa zahrievala, čo spúšťalo inštinkt zvieraťa. Ten spočíval v tom, že sa potkan snažil prehrýzť cez živé telo človeka. Táto technika patrila medzi tie najbrutálnejšie.

Stolička

Slide1727

Na stoličke bolo pripevnených 500 až 1500 hrotov. Obvinený bol k nej pevne pripútaný. Často sa to využívalo, ako vyhrážka voči inej obeti, aby sa priznala.

Prečítajte si tiež:
Tajomstvo bielych zubov odhalené! Spočíva v týchto potravinách

Topánky z cementu

Slide1828

Americká mafia predstavila túto novinku popravy. Nohy obete obalili do mokrého cementu a keď zaschol, obeť hodili do vody. Počas topenia sa musí obeť nadýchnuť vody a to spôsobuje obrovskú bolesť v hrudnom koši.

Článok pokračuje na ďalšej strane

Mučenie bolo v minulosti obľúbeným prostriedkom, cez ktorý ste sa niečo dozvedeli od mlčanlivej osoby. O tom, že to boli veľmi kreatívne prostriedky niet pochýb.

Prezrite si druhú časť článku, v ktorej sa viac dozviete o mučiacich prostriedkoch.

Trhač prsníkov

Slide1927

Špeciálne zariadenie navrhnuté pre ženy! Hroty prepichli kožu a následne odtrhli ženský prsník. Z pomedzi týchto mučiacich techník je to jedna z tých mierumilovnejších.

Krokodílie nožnice

Slide2028

Veľká železná konštrukcia slúžila na trhanie tela obvinených ľudí, mnohokrát tých, ktorí sa pokúšali zabiť príslušníkov z kráľovských rodín.

Lámacie koleso

Slide2228

Obeť bola priviazaná k drevenému kolesu. Potom jej začali lámať končatiny železným kladivom na malé kúsky. Po mučení ju tam nechali zomrieť.

Španielsky osol

Slide2327

Obvinený si musel sadnúť na osla úplne nahý. Na nohy mu potom pridávali závažia, až kým mu to telo neroztrhlo.

Prečítajte si tiež:
Mladík spáchal samovraždu po SMS-kách od svojej priateľky. Toto mu písala

Píla

Slide2427

Pri tejto mučiacej technike bol človek zavesený dolu hlavou, aby bol neustále pri vedomí. Pílou následne rezali telo až kým ho neprerezali na polovicu. Ak však chceli spôsobiť väčšiu bolesť, prerezali obeť iba po brucho.

Obesený, trhaný a rozštvrtený

Slide2129

Obvinený bol obesený, no takým spôsobom, že nezomrel úplne. Následne mu vybrali vnútornosti, ktoré boli pred ním spálené a potom bola obeť rozštvrtená a sťatá.

Zdroj: list25.com/25

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií