fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poriadna dávka adrenalínu! Už tento víkend otvoria najdlhší visutý lanový most na Slovensku

Pod nohami máte 30 metrov ničoho

Máte tip? napíšte nám mailom

Tí, čo bažia po poriadnej dávke dobrodružstva, si prídu na svoje. Návštevníci Skalky pri Kremnici budú mať od soboty novú atrakciu: najdlhší visutý lanový most na Slovensku.

Zatiaľ čo je Skalka pri Kremnici cez zimu rajom pre lyžiarov, ostatný čas roka je tiež veľmi obľúbeným miestom pre turistov. A to nielen pre svoju výhodnú polohu v srdci Kremnických vrchov, ale aj vďaka tomu, že via ferraty Komín a Výzva označujú za najkrajší ferratový raj na Slovensku.

Ten pravý adrenalín v horskom prostredí zažijete aj u nás, vôbec netreba cestovať do atraktívnych Dolomitov či Álp. Via ferraty, lezecké trasy, sú dokonalým miestom, ktoré by si žiadny dobrodruh nemal nechať ujsť.

https://www.instagram.com/p/BomxG0TlJgz/

Najdlhší lanový most aj lanová lezecká sieť

Via ferrata Komín bola uzavretá od začiatku tohto roka do konca apríla kvôli ochrane prírody – hniezdi tu totiž dravec, ktorému sa v tomto období liahnu mláďatá. Mesto Kremnica uzávierku predĺžilo z dôvodu dostavby via ferraty do konca júna.

Miesto opäť sprístupnia už túto sobotu (29. 6.), pričom oficiálne otvoria najdlhší lanový most a lezeckú lanovú sieť na Slovensku. Píše o tom mybystrica.sme.sk.

Alexander Ferenčík, primátor Kremnice a predseda predstavenstva OOCR Turiec – Kremnicko, hovorí: ,,Pre návštevníkov sme dokončili časť Via ferraty Komín. Ide o vybudovanie visutého lanového mosta, ktorý je vo výške asi 30 m nad zemou a dlhý približne 78,5 m a lezeckej lanovej siete s dĺžkou 37,5 m. Som hrdý na to, že som primátorom v meste, kde žijú ľudia, ktorí sú ochotní robiť v prospech verejnosti často aj bez nároku za odmenu a v čase svojho osobného voľna.”

https://www.instagram.com/p/BzPrIpsIJ-v/

Pozrite sa, ako to na Skalke vyzerá. Tak čo, idete do toho? My sa už nevieme dočkať!

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií