fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Módny doplnok za milióny: TOTO je najdrahšia kabelka na svete!

Máte tip? napíšte nám mailom

Najdrahšia kabelka sveta dopĺňa outfity tých najvplyvnejších žien našej planéty. Je dokonca hodnotnejšia než zlato. Prečo je tomu tak?

Hriešne drahá kabelka nesie názov Niloticus Crocodile Himalaya Birkin. Prečo je taká drahá? Nielenže sa vyrába z krokodíla nílskeho, ale práca s farbením je veľmi zložitá. Čím jemnejšie je sfarbenie kože, tým ťažšie sa kabelka vyrába. Dizajn tejto tašky má evokovať obrazy majestátnych himalájskych hôr s početnými bielymi vrcholmi, ktoré sú pokryté snehom.

Okrem Himalájí pomenovali výrobcovia kabelku aj po herečke a speváčke Jane Birkin. Tento módny doplnok sa stal neoddeliteľnou súčasťou outfitov mnohých celebrít. Na svojich zápästiach ich nosia hviezdy ako Céline Dion, Kim Kardashian, Victoria Beckham či Jenifer Lopez. Kabelky z krokodílej kože však nevlastnia len známi ľudia ale aj zberatelia s utajenou identitou, ktorí sa nimi kochajú doma na poličke.

https://www.instagram.com/p/BGx_Z9_h47c/

Zdobia ju aj diamanty

Kabelka Niloticus Crocodile Himalaya Brikin má ešte jeden pádny dôvod, prečo je taká drahá. Kožené popruhy výrobca totiž doplnil o 18 karátové zlato a posial ho celkovo 240 diamantmi. Kabelku predal aukčný dom Christie′s v Hong Kongu minulý rok za 346-tisíc eur. Ročne sa vyrobia tri až štyri kusy tohto unikátneho diela, takže jeho hodnota pochopiteľne stúpa. Dokonca je honotnejšia než zlato.

Prečítajte si tiež:
Šatník Kate Middleton: Odhaľte kúsky, ktoré si zamilujete

Prezrite si mini kabelky, ktoré medzi ženami rozpútali hotovú mániu.

Doplnok za milióny

Podľa portálu financesonline.com sa za najdrahšie vydražená kabelku označuje Mouawad 1001 Nights Diamond Purse a aukčný dom Christie’s, za ktorú zaplatili niekto v dražbe takmer 35 miliónov eur. Zapísala sa tým do Guinnessovej knihy rekordov a drží si v nej svoje miesto od roku 2011. Ručne vyrobenú kabelku z 18 karátového zlata v tvare srdca vytvorili umelci za takmer 9 tisíc hodín. Tento módny doplnok je posiaty 4 417 žltými, ružovými aj bezfarebnými diamantmi.

Zdroj: financesonline.com, telegraph.co.uk, Eva 09/2019 strana 19

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií