Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pijete pivo? Vieme, ktoré je najdrahšie!

Zlatistý mok, či chmeľová polievka? Tento nápoj má viacero pomenovaní a určite ho všetci dobre poznáme. Svetlé, tmavé, ovocné, zelené… V poslednom odbobí sa s ním pretrhlo vrece. No schválne, viete, ktoré je to najdrahšie? Portál KLOCHER.SK vám prináša článok o pivách, pri ktorých by ste si museli siahnuť hlbšie do vrecka.

1. NAIL BREWING’S ANTARCTIC NAIL ALE

Cena za pollitrovú fľašu: 800 – 1815 dolárov

Pivo veľrýb. Pivo vyrobené v Austrálii v meste Perthe z pravého antarktického ľadu, ktorý vozia na vrtuľníkoch do Tasmánie na roztápanie. S týmto nápadom o najdrahšie pivo prišiel pivovarník z Nového Zélandu a za projektom stojí nezisková organizácia ochraňujúca veľryby. Vraj je vyrobené nie zo zvierat, ale pre zvieratá. Vyrobili len 30 fliaš a všetky sa vydražili na aukcii. Hovorí sa, že zopár fliaš sa zatúlalo aj na E-bay. Tak skúste pohľadať. 🙂

Pivo si najlepšie vychutnáte priamo na Antarktíde.

Pivo veľrýb - NAIL BREWING’S ANTARCTIC NAIL ALE
Pivo veľrýb – NAIL BREWING’S ANTARCTIC NAIL ALE

2. BREWDOG’S THE END OF HISTORY

Cena za 3,3 dl fľašu: 765 dolárov

Toto pivo má 55% alkoholu a je tretie najsilnejšie pivo na svete a druhé najdrahšie. Tohto piva bolo vyrobených len 12 fliaš z prozaického dôvodu. Na výrobu bolo použitých 7 lasíc, 4 veveričky a 1 zajac. Zver nebola úmyselne zabitá, ale o život prišla na ceste pri prebehovaní na druhú stranu cesty.

Názov piva vymyslel filozof Francis Fukuyama.

 BREWDOG’S THE END OF HISTORY
BREWDOG’S THE END OF HISTORY

3. CARLSBERG’S JACOBSEN VINTAGE

Cena za 3.75 dl fľašu: 400 dolárov

V roku 2008 to bolo prvé najdrahšie pivo na svete, ale dnes je už na tretej priečke. Tento skvost sa skladuje v dubových sudoch. Pivo má záručnú dobu do roku 2059 (ak ho majitelia ešte všetko nevypili, majú 600 ks toho skvostu). Pivo sa nazýva aj jačmeňové pivo. Pridali do neho orechy, cukor a všelijaké arómy, aby zalahodili vašim chuťovým bunkám.

Pivo dozrievalo vo Francúzsku a aj vo Švédsku.

CARLSBERG’S JACOBSEN VINTAGE
CARLSBERG’S JACOBSEN VINTAGE

Na záver ešte pár drahých pív, ktoré už sú cenovo priateľnejšie:

SCHORSCHBRÄU’S SCHORSCHBOCK 57 – Cena za 3,3 dl fľašu: 265 dolárov

CROWN AMBASSADOR RESERVE LAGER – Cena za 7,5 dl fľašu: 90-800 dolárov

SAPPORO SPACE BARLEY – 110 dolárov za 6 ks fliaš

Tak čo, dopriali by ste si nejaké pivko z tejto ponuky?

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií