fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

TOTO sú najdrahšie súkromné vysoké školy na Slovensku

Máte tip? napíšte nám mailom

Súkromné vysoké školy si vyberajú študenti najmä kvôli individuálnemu prístupu k študentom. Pozreli sme sa na to, ktoré sú najdrahšie. 

V súčasnosti na Slovensku funguje 35 vysokých škôl. Portál, ktorý zhromažďuje všetky vysoké školy na jednom mieste ich rozdelil na 20 verejných, 3 štátne a 12 súkromných vysokých škôl. Väčšina z nich ponúka študentom v súlade so zákonom možnosť štúdia zadarmo. Výnimkou sú iba tí študenti, ktorí prekročia štandardnú dĺžku štúdia. Práve pre nich sa možnosť štúdia zadarmo skončila a za svoje vedomosti podľa druhu odboru a vysokej školy môžu zaplatiť aj tisíc eur.  

https://www.instagram.com/p/B3rlUMkH7UX/

Súkromné vysoké školy na Slovensku

Každý študent vysokej školy má povinnosť zaplatiť za svoju vstupenku na univerzitu. Cena prihlášky je rôzna. Na Katolíckej univerzite v Ružomberku sa pohybuje od 25 do 45 eur. Akadémia policajného zboru v Bratislave si pýta od 19 do 49 eur. Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave si za prihlášky na takmer všetky odbory pýta rovných 50 eur. 

Medzi súkromné vysoké školy, ktoré sa nachádzajú na území Slovenska, patria Akadémia médií, odborná vysoká škola mediálnej a marketingovej komunikácie v Bratislave, Bratislavská medzinárodná škola liberálnych štúdií, Hudobná a umelecká akadémia Jána Albrechta v Banskej Štiavnici, Paneurópska vysoká škola, Stredoeurópska, Vysoká škola v Skalici, Vysoká škola bezpečnostného manažérstva v Košiciach, Vysoká škola Danubius, Vysoká škola DTI, Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave, Vysoká škola manažmentu v Trenčíne, Vysoká škola medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove, Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave.

Prečítajte si tiež:
Je to potvrdené: Najnovší prieskum ukázal, že ženy sú lepšie vodičky ako muži

https://www.instagram.com/p/Btjc5kMB9GX/

Ak by ste sa rozhodli študovať na Bratislavskej medzinárodnej škole liberálnych umení, za štandardnú dĺžku štúdia by ste zaplatili 1800 eur. Škola si však neúčtuje žiadny poplatok za prihlášku. Úplne iná situácia je na Paneurópskej vysokej škole, ktorej súčasťou sú fakulty ekonómie a podnikania, psychológie, informatiky, masmédií či Fakulta práva. Štúdium na Fakulte masmédií vyjde jedného študenta ročne v priemere 2300 eur, čo je za štandardnú päťročnú dĺžku 11 500 eur.  

Súkromné školy a ich cena

„Študovať na Paneurópskej vysokej škole som sa rozhodla preto, lebo som z Bratislavy a bolo pre mňa výhodnejšie študovať tu, ako chodiť do Trnavy. Ďalším dôvodom bol aj individuálny prístup k študentom a kvalitné vybavenie fakulty. Za tých päť rokov som sa na Fakulte masmédií naučila množstvo praktických vecí s možnosťou praxe v profesionálnych médiách,” hovorí študentka piateho ročníka, Martina Brhlová.

Podobne je na tom aj Vysoká škola DTI, ktorá sa nachádza v Dubnici nad Váhom. Za študijný program manažmentu zaplatia študenti ročne v priemere 780 eur. Učiteľstvo ekonomických predmetov stojí študentov 1030 eur.

Prečítajte si tiež:
Spálili ste sa na slnku? TOTO je 6 surovín, ktoré zmiernia vaše utrpenie!

O niečo viac by ste si priplatili na Vysokej škole medzinárodného podnikania ISM Slovakia v Prešove. Odbor medzinárodné podnikanie v obchode a službách stojí ročne 1360 eur. O 40 eur viac zaplatia študenti, ktorí sa vyberú vzdelávať v oblasti ekonomiky a manažmentu v obchodnom podnikaní.

Nech už sa rozhodnete študovať na akejkoľvek vysokej škole, dôležité je zvážiť najmä finančnú situáciu. Aj napriek tomu, že sú štátne školy zadarmo, ubytovanie a strava sú tou najvyššou položkou, ktorá sa vie ročne vyšplhať na sumu, ktorú zaplatí študent súkromnej školy za ročné štúdium. A výdavky v podobe občasných pív s kamarátmi vášmu rozpočtu dokážu tiež poriadne “zavariť”.

Zdroj: portalvs.sk

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií