fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Venom alebo Päťdesiat odtieňov? Toto sú najhoršie filmy roku 2018

Máte tip? napíšte nám mailom

Ak očakávate, že sa v našom rebríčku objaví populárny komiks s Tomom Hardym či záver trilógie 50 odtieňov, mýlite sa. Odborná verejnosť si totiž myslí niečo úplne iné.

Prinášame vám výber toho najhoršieho, čo priniesla kinematografia podľa kritikov tento rok.

1) London Fields

Amber Heard v tomto trileri stvárňuje femme fatale menom Nicola Six. Film vznikol podľa knižnej predlohy Martina Amisa a réžiu riadil Mathew Cullen. Napriek bohatému hereckému obsadeniu ako je Amber Heard, Theo James, Jaimie Alexander, Johnny Depp či Cara Delevingne film nezožal veľký úspech. „Nudný a výstredný neporiadok, ktorý dokonca nemôžu sledovať ani fanúšikovia knihy. Je to jednoducho najtrápnejší film, s ktorým bol Amis niekedy vágne prepojený,“ vyjadril sa pre RogerEbert.com kritik Peter Sobczynski.

2) Reprisal

Jacob (Frank Grillo) v úlohe bankového manažéra je prenasledovaný násilným zloduchom. Preto sa spojí s ex-policajným susedom Jamesom (Bruce Willis). Zatiaľ čo obaja ľudia spolupracujú pri hľadaní zlodeja, Gabriel (Johnathon Schaech), vysoko kvalifikovaný zločinec unáša Jacobovu manželku a dcéru. Nízke hodnotenia a negatívne spätné väzby upozorňujú na stereotypnosť filmu, ktorá z neho robí absolútne klišé.

3) Life Itself

Romantická dráma z réžie Dana Fogelmana je dokonalým príkladom toho, ako ľahko sa môže z romantického filmu stať klišé odpad. Znova tu máme nízke hodnotenia a nespokojných divákov. Ak ste nenáročný a milujete romantiku, možno sa vám film so sympatickým bradatým Antoniom Banderasom zapáči. Podobne hovoria aj kritici: „Ak vám k romantickému príbehu stačia dve usmievajúce sa postavy a rozprávač tvrdiaci, že tí dvaja sa milujú, potom je Life Itself pre vás,“ povedal pre TheWrap Robert Abele.

4) Gotti

Dráma režiséra Kevina Connoliho rozpráva príbeh o neslávne známom šéfovi podsvetia, Johnovi Gottim (John Travolta). Počas svojho života sa spoločne so svojou ženou (Kelly Preston) snaží napriek mnohým tragédiám a pobytom vo väzení udržať rodinu pohromade. Filmový kritik Johnny Oleksinski sa pre New York Post o tomto filme vyjadril takto: „Radšej by som sa prebudil vedľa odrezanej hlavy koňa, než by som si ešte raz niekedy pozrel Gottiho,“ čím parádne poukázal na to, že skutočná mafiánska klasika je len jedna a je ňou Krstný otec.

Prečítajte si tiež:
Vyberáme 7 hororov, v ktorých herci podali skvostný chladivý výkon

5) Hell Fest: Park hrôzy

Podľa spoločnosti CBS Films je Park hrôzy najhorším hororom v roku 2018. Film je zasadený do prostredia Halloweenskeho karnevalu a kritici ho považujú za neoriginálny, neinteligentný a nestrašidelný. Režisér Gregory Plotkin prináša jednoduchý príbeh, v ktorom sa partia mladých ľudí vyberie do parku hrôzy, kde ich však naháňa skutočný vrah. Film skĺzol do príšerného klišé, z ktorého niet cesty späť.

6) The Happytime Murders

Už len z upútavky sa človek chytá za hlavu. Nevtipné, hlúpe a nudné. Takto film hodnotia diváci na rôznych fórach. Možno to bol zámer autorov na čele s režisérom Brianom Hensonom. Človek musí mať rád tento typ humoru, ak si chce The Happytime Murders užiť. „Tento rok možno ešte vykašle aj horší film ale pravdepodobne nebude viac nevtipný, úbohý a hlúpy,“ povedal kritik Michael Phillips pre Chicago Tribune.

https://youtu.be/bGW2eZGnznk

7) Peppermint

Akčný triler režiséra Pierra Morela rozpráva príbeh o matke Riley Northovej (Jennifer Garner), ktorá sa zobudí z kómy a zistí, že jej manžel a dcéra boli zavraždení gangom. Vrahovia sú chránení políciou a preto sa Riley rozhodne prevziať spravodlivosť do vlastných rúk. Divákov neuspokojila ani zápletka, ktorá bola príliš jednoduchá s veľkým množstvom náhod a logických chýb.

Prečítajte si tiež:
Wentworth Miller z Prison Break pribral na nepoznanie! Dôvod prezradil svojim fanúšikom

8) Winchester: Sídlo démonov

Obrovské sídlo Winchestrovcov ťaží strašidelná atmosféra a história. Jeho stavba prebiehala nepretržite 38 rokov každý deň. Akákoľvek prestávka je sprevádzaná katastrofálnymi následkami. Paňou a dedičkou tohto zbrojného sídla je Lady Sarah Winchester. Zbrane patriace jej dedičstvu zabili pri dobytí Ameriky mnoho ľudí, ktorých duchovia teraz rodinu prenasledujú. Časté a otravné jumpscary a chabý vývoj deja od sledovania filmu odrádza. Podľa kritikov je film nezmyselný a nezáživný.

9) Terminal

Pracovník Bill (Simon Pegg) čaká na vlak v kaviarni Terminal. Tam stretá okúzľujúcu Annie (Margot Robbie). Priznáva sa jej, že umiera, a tak spolu preberajú, ako môže jeho smrť vyzerať. Billovi sa to nepáči, ale to už Annie plánuje krvavú pomstu. Režisér Vaughn Stein zrejme neodviedol dobrú prácu. Film je sprevádzaný mnohými dejovými líniami, ktoré dokopy nedávajú žiaden zmysel a všetko nakoniec vyústi do úplne podivného konca.

10) Death of a Nation

Hodnotenie na ČSFD hovorí za všetko. Diváci mu dali len 24 %. Tie sú doplnené o tri siahodlhé komentáre plné pobúrenia. Režisér Dinesh D’Souza zožal obrovskú kritiku nie len na československej filmovej databáze, ale aj v iných krajinách. K prekrútenej pravde negatívne postavilo mnoho kritikov. Medzi nich parí aj Owen Gleiberman, ktorý sa pre Variety vyjadril takto: „Vo filme Death of a Nation už viac Dinesh D’Souza nekáže zboru, ale duševne chorým. Takto sa od reality oddelila jeho „filozofia“, jeho neopodstatnený hnev a jeho prudká a pohlcujúca túžba stať sa radikálnou pravicou.“

Zdroj: metacritic.com, csfd.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií