Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

FOTO: Nenechajte si ujsť tie najkrajšie fotografie prírody za rok 2019

Londýnske prírodovedné múzeum udeľuje pravidelne titul “Najkrajšia fotografia prírody”. Inak tomu nebolo ani tento rok. Pozrite sa spolu s nami na tie najkrajšie fotografie prírody a zvierat, ktoré boli tento rok ocenené. 

Pokračovanie pod reklamou

“Fotografia divočiny” je titul, ktorý už niekoľko rokov udeľuje Londýnske prírodovedné múzeum. Množstvo profesionálnych aj amatérskych fotografov sa zúčastňuje tejto súťaže s cieľom zviditeľniť nie len svoju tvorbu, ale aj poukázať na krásy našej planéty. Porota tento rok vybrala 19 najkrajších záberov, ktoré zachytávajú jedinečné okamihy v najvzdialenejších kútoch sveta.

Od antilop v púšti na konci Číny, cez armádu úhorov skrývajúcich sa na Filipínskom morskom dne, až po Yellowstonský národný park či pavúka, ktorý sa snaží predstierať, že je mravec v lese západného Bengálska. Vďaka týmto záberom sa ocitáme kdekoľvek. Na súši, pod morom, aj vo vzduchu.

Tento himalájsky svišť, sa práve prebudil z hibernácie v prírodnej rezervácii Qilian v Číne. Neskrýva svoje prekvapenie pred tibetskou líškou, ktorá ho napadla pri hľadaní potravy pre tri mláďatá. Yongqing Bao bol schopný vyfotografovať presný okamih útoku, odhodlanie líšky, jej tesáky a hrôzu v očiach hlodavca.

Najkrajšie fotografie prírody

 

Najkrajšie fotografie prírody
Zdroj: @Yongqing Bao – Grand Prix 2019
Najkrajšie fotografie prírody
© Shangzhen Fan

Shangzhen Fan zachytil stádo tibetských antilop prechádzajúcich cez zasneženú púšť Kumukuli. Tieto antilopy žijú vo vysokej nadmorskej výške, a to iba na náhornej plošine oblasti Qinghai. Čínsky fotograf už roky podniká dlhé a náročné cesty po tejto izolovanej oblasti, aby ich pozoroval.

© Cruz Erdmann

Uprostred nočného potápania so svojím otcom v Indonézii, zachytil mladý fotograf Cruz Erdmann úžasný záber chobotnice ešte pred tým, ako stihla zmiznúť na morskom dne.

Najkrajšie fotografie prírody
© David Doubilet

Na Filipínach sa počas potápania podarilo Davidovi Doubiletovi spozorovať  kolóniu úhorov. Avšak skôr, než ich stihol odfotiť, zmizli v norách. Rozhodol sa preto nainštalovať svoje vybavenie do okolia a vzdialiť sa od nich čo najďalej. Presne 4 dni David čakal, aby urobil tento dokonalý záber, s ktorým vyhral jeden z titulov o najkrajšie fotografie prírody.

Odhaľte najkrajšie fotografie prírody - klocher.sk
© Audun Rikardsen

Zachytenie tohto momentu trvalo Audunovi Rikardsenovi 3 roky. Zlatý orol sa chystá pristáť na vetve nad nórskym fjordom.

najkrajšie fotografie prírody
© Riccardo Marchegiani

Na dovolenke v Etiópii zachytil mladý talentovaný fotograf túto opicu spolu so svojím mláďaťom. Vďaka tomuto záberu vyhral v kategórií 15 – 17 rokov. Snímka patrí jednoznačne medzi najkrajšie fotografie prírody.

Pozrite si kompletnú galériu najkrajších fotografií prírody a zvierat za rok 2019

 

Pokračovanie pod reklamou

 

Čítajte tiež:

Nezvyčajný úkaz! V kenskej rezervácii sa narodila bodkovaná zebra

 

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií