fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najkrajšie instagramové účty, ktoré by mal sledovať každý milovník Slovenska

Máte tip? napíšte nám mailom

Všetci vieme, že aj keď je Slovensko malá krajina, ukrýva množstvo nádherných zákutí. Netreba tak veľa, aby sa človek dostal z horúčav v nižších oblastiach až takmer k oblakom. Stačia trekingové topánky, voda a hroznový cukor do vrecka.

No dobre, až také jednoduché to nie je.

Z čisto estetického hľadiska sa však teraz budeme sústrediť len na fotografie. Na obrázky vášnivých turistov, ktorých láka vstávanie o tretej nadránom a výstup na vrchol s magickým východom slnka. Ktorí nepotrebujú komfort mesta a oveľa viac ako vylihovanie na gauči si užijú čas v prírode. Pocit slobody, čistoty a nedotknuteľnosti, nekonečnosti a vlastnej zanedbateľnej veľkosti.

Toto sú najkrajšie instagramové účty, ktoré nás zásobujú takýmito zábermi a oplatí sa ich sledovať:

 • thisisslovakia

Fotograf Gabriel Lovas založil tento účet približne pred dvoma rokmi. Slovák žijúci dlhé roky v Londýne nás denne zásobuje tým najkrajším, čo instagramový svet v našej krajine ponúka. ThisIsSlovakia obľubuje už viac ako 56 tisíc ľudí, a ak patríte medzi ten zvyšok, ktorý o ňom nevedel, mali by ste to rýchlo napraviť.

 • tatry360

Spoločný účet Slovákov a Poliakov s dych vyrážajúcimi fotkami majestátnych Tatier s viac ako 52 tisíc sledovateľmi.

 • beautifulslovakia.sk

Stránka o turistike, pamiatkach a atrakciách na Slovensku, sledovaný viac ako 33 tisíc užívateľmi.

 • tatry_official

Takisto spolupráca Slovákov a susedov z Poľska. Spoločné hory, spoločná vášeň, spoločná hrdosť na naše najvyššie hory. Dokopy ich sleduje takmer 20 tisíc ľudí.

 • tatryslovakia

Aktuálne informácie, fotky a videá z Tatier. Áno, my vieme, že tatranských účtov je tu viac, ale môžeme za to, že sú také nádherné?

 • slovakadventures

Tatry Vysoké aj Nízke, Slovenský raj aj celý zvyšok našej krajiny. Fotky skál, hôr aj dolín, hviezdnatej oblohy nad štítmi, zahmlených rán a množstvo iného pekného.

 • praveslovenske

Prezentácia slovenských umelcov a výrobcov, fotografie, hudba, príroda. Okrem kopcov tu teda môžete nájsť napríklad aj slovenské kroje a mnohé ľudové tradície.

 • slovakwild

Hory, lúky, lesy, zvieratá od najlepších fotografov. A fotky tak aj vyzerajú – podľa nás stačí už len vytlačiť na plátno a zavesiť na stenu.

 • turistikanaslovensku

V podstate platí všetko vyššie spomenuté. Slová sú zbytočné, stačí sa pozerať a kochať.

 • pure.slovakia

Čisté Slovensko, ktoré sleduje takmer 14 tisíc ľudí.

 • insta_svk

Účet založený už vo februári 2014. Aj keď prevláda príroda, okrem nej tu zahliadneme občas aj zábery z miest.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií