Na plánovanie letnej dovolenky ešte nie je neskoro. Prinášame vám zoznam 15 najkrajších pláží Európy

Na plánovanie letnej dovolenky ešte nie je neskoro. Prinášame vám zoznam 15 najkrajších pláží Európy

Rozprestrieť si uterák na jemný horúci piesok, naniesť opaľovací krém, užívať si slnko a nádhernú farbu mora…

Aj vy už máte maximálne letnú náladu a už len čakáte, kým vám zamestnávateľ potvrdí tie dlho očakávané dni voľna? Ak ste sa ešte stále nerozhodli, kam sa vyberiete, prinášam vám inšpiráciu – 15 najkrajších pláží na našom kontinente. Za krásou a luxusom netreba cestovať až na koniec sveta.

European Best Destinations (EBD), bruselská organizácia na podporu cestovného ruchu, každoročne vyhlasuje ankety o naj destinácie, pláže či mestá v Európe. Tento rok sa jednotkou stala pláž v najjužnejšom portugalskom regióne Algarve.


1. Carvoeiro, Algarve, Portugalsko

Zdroj: europeanbestdestinations.com

Carvoeiro bolo pôvodne malou rybárskou dedinou, no v dôsledku vzrastajúceho záujmu zo strany turistov sa mení na obľúbené letovisko.  Je zoskupením niekoľkých vilových štvrtí, medzi ktorými sa rozprestierajú komfortné hotelové komplexy a prímorská vegetácia. Najväčšia pláž, stiesnená medzi strmými útesmi a poskytujúca skrytý priestor pre nerušený odpočinok, je Praia de Carvoeiro. More je nádherné, voda nie je príliš horúca ani príliš studená, vlny môžu byť silné alebo, naopak, dostatočne pekné na prechádzanie a objavovanie zátok.

2. Ostrov Marathonisi (Korytnačí ostrov), Zakynthos, Grécko

Zdroj: cavogrosso.gr

Tento ostrovček, ležiaci na juhovýchode ostrova Zakynthos a plávajúci uprostred zálivu Laganas, vyzerá ako korytnačka uprostred oceánu, preto sa nazýva aj Korytnačí ostrov. Je to skutočne malý raj na zemi, jedinečné, exkluzívne miesto, chránené pred davmi. Dostať sa na pláž Marathonisi z prístavu Laganas alebo Agios Sostis trvá len 10 minút.

3. Pelješac, Chorvátsko

Zdroj: total-croatia-news.com

EBD označuje Chorvátsko za jednu z najkrajších krajín s niektorými najkrajšími plážami na svete. Určite treba vidieť aj druhý najväčší chorvátsky polostrov Pelješac, kde sa z Dubrovnika dostanete autom už za hodinu.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Zaujímavých 10 vecí, ktoré sa na svete udejú každých 60 sekúnd + video ako bonus!

4. Pláž Elafonisi, Kréta, Grécko

Zdroj: invia.sk

Vychutnajte si pláž Elafonissi na západe Kréty, vzdialenú hodinu a pol autom od medzinárodného letiska Chania. Teplé vody tejto lagúny sú obklopené ružovým pieskom, ktorý robí tejto pláži povesť jedinečnej destinácie na svete. Ružovú farbu piesku na takýchto plážach dodávajú minerálne zvyšky mikroskopických živočíchov – dierkavcov (foraminifera). Po celom svete je takýchto pláží len niekoľko desiatok a len máloktorá má krásny jemný ružový piesok, ako je ten na ostrove Elafonissi.

5. Ostrov Cameo, Grécko

Zdroj: europeanbestdestinations.com/Samuel Borges Photography

Jeden z najkrajších a najmenších ostrovov v Grécku. Cameo je súkromný ostrov, na ktorý sa dá dostať cez dlhý a krásny drevený most spojený s prístavom Agios Sostis na ostrove Zakynthos (iba 55 minút lietadlom z letiska v Aténach).

Google+ Linkedin

Written By :

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Rada si tieto príbehy aj píšem a hrám.