fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Toto je najlepšia nemocnica na Slovensku

Nemocnica Svet zdravia Spišská Nová Ves sa stala podľa hodnotenia pacientov najlepšou nemocnicou v kategórii všeobecných nemocníc.

Máte tip? napíšte nám mailom

Vyplýva to z prieskumu: Najlepšia nemocnica na Slovensku – zdravotnej poisťovne Dôvera, ktorá aj tento rok zostavila pacientsky rebríček zdravotníckych zariadení na základe spokojnosti jej poistencov. Informovala komunikačná špecialistka siete Svet zdravia Jana Fedáková.

„Viac ako 6500 pacientov, ktorí sa v minulom roku liečili v niektorej zo slovenských nemocníc, Dôvere poslalo vyplnený dotazník o spokojnosti počas ich hospitalizácie. Zdravotná poisťovňa zisťovala spokojnosť poistencov s takzvanými hotelovými službami, prístupom zdravotníckeho personálu a jeho komunikáciou s pacientmi počas hospitalizácie. Spišskonovoveská nemocnica minulý rok skončila na štvrtom mieste a tento rok sa stala víťazom,“ uviedla Fedáková.

V spišskonovoveskej nemocnici podľa hovorkyne pribudol vlani nový počítačový tomograf (CT) a rádiológovia tak majú dnes k dispozícii CT technológiu s oveľa rýchlejším a presnejším zobrazovaním. Navyše, radiačná záťaž sa v porovnaní s predchádzajúcim obdobím pre pacientov znížila o viac ako polovicu.

Projekt v hodnote takmer 400.000 eur

Projekt v hodnote takmer 400.000 eur bol podľa nej prvou časťou veľkej modernizácie medicínskeho vybavenia, ktorá sa postupne realizuje vďaka nenávratnému finančnému príspevku z eurofondov vo výške takmer 2,5 milióna eur.

Prečítajte si tiež:
Po prvý raz sa podarilo zachytiť brazílsky domorodý kmeň. Jeho členovia žijú izolovane a o kontakt s ľuďmi nemajú záujem

Podarilo sa nám minulý rok zaviesť i viaceré nové operačné metódy. Ako jedno z mála pracovísk na Slovensku uskutočňujeme transanálne operácie, ktoré umožňujú vyhnúť sa amputácii konečníka a trvalému vývodu pri nádorových ochoreniach. Pri operáciách novotvarov prsníka a kože zase využívame gamasondu. Rozvíjame miniinvazívnu chirurgickú a gynekologickú operatívu a zavádzame jednodňové urologické operačné výkony,“ konkretizovala riaditeľka nemocnice Renáta Šuláková.

Hovorkyňa dodala, že najlepšia nemocnica na Slovensku za posledné obdobie otvorila aj niekoľko nových ambulancií – urologickú, kardiologickú a pneumologicko-ftizeologickú a zaviedla viaceré nové vyšetrovacie metódy.

Nárast pacientov s podozrením na ochorenie COVID-19

Sieť nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare sa podľa hovorkyne pripravuje na masívnejší nárast pacientov s podozrením na ochorenie COVID-19 a od piatka (13. 3.) zastavili plánované operácie. V rámci siete vytvorili krízový štáb, ktorý situáciu monitoruje a prijíma nevyhnutné opatrenia na centrálnej úrovni.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií