fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najlepšie a najhoršie slovenské seriály: Niektoré boli naozaj prekvapením

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovenské seriály sa často snažia konkurovať tým svetovým, ale nie vždy sa im to darí. Kým viaceré si získali uznanie a stálu základňu fanúšikov, iné pohoreli na celej čiare.

Najlepšie slovenské seriály sú tie dokumentárne

Slovenské seriály sa často stretávajú s kritikou skôr, ako sa objavia na televíznych obrazovkách. Zvykli sme si, že tí istí herci sa točia dookola v príbehoch, ktoré sú si veľmi podobné. Občas sa v tom deji stratíme a radšej si nájdeme niečo iné.

V tomto svete vynikajú mnohé dokumentárne seriály, ktoré vás doslova pohltia.Jedným z nich sú aj Najväčšie kriminálne prípady Slovenska. Brutálne vraždy s autentickými fotografiami sú doplnené výpoveďami znalcov. V podobnom duchu sa nesú aj Mafiáni, kde sa zoznámite so skupinami podsvetia, ktorých bolo v deväťdesiatych rokoch na Slovensku viac ako dosť. Pokračovaním bol seriál Mafiáni II – Súmrak bossov, ktorý sa stretol s rovnakým úspechom.

Najväčšie tragédie Slovenska vás zasa prevedú smutnými udalosťami, ktoré zmenili našu krajinu. Príbehy tatranských štítov sú prechádzkou a objavovaním našich krásnych hôr. Veľmi obľúbené sú aj Fetiše socializmu, ktoré hovoria o živote v socialistickom zriadení.

Prečítajte si tiež:
MIMORIADNE PÁTRANIE: Polícia prosí o pomoc pri hľadaní len 14-ročnej tínedžerky. Nevideli ste ju:

Zaujali aj kriminálky

Slovenské seriály sa snažia zaujať rôzne vekové kategórie a niektorým sa to naozaj podarí. Za sklom, seriál o politickom dianí v našom štáte s Jánom Koleníkom a Tomášom Maštalírom, patrí k tomu najlepšiemu, čo sa u nás natočilo.V rebríčku popularity sa medzi najlepšie slovenské seriály dostala aj kriminálka Mesto tieňov, pretože skvelé herecké obsadenie a ponurá atmosféra boli viac ako zaujímavé. Bud Bindi z roku 1996 je humorom nabitý veselý program, ktorý si síce pamätajú tí skôr narodení, ale zasmejete sa aj dnes. Hitom sa stali Oteckovia, ktorých osudy môžete sledovať na Markíze. Skvelí herci sú zárukou toho, že sa na naše pomery točí naozaj dlho. Slovenské seriály ako Horná Dolná alebo Susedia rozdelili ľudí na dva tábory. Kým jedni tvrdia, že je to vtipné a zábavné, druhí si myslia, že výkony sú trápne a opozerané.

To najhoršie hodnotené

Natočiť kvalitný seriál nie je jednoduché a ani zvučné mená hercov nie sú zárukou úspechu. Plytký humor, žiadna akcia, nekonečné rozhovory a nie príliš uveriteľné výkony ich obyčajne pochovajú veľmi rýchlo a skončia pri prvej sérii. Chcete vedieť, ktoré slovenské seriály patria k tým najhoršie hodnoteným? Slovákom sa nepáčili Dr. Ema, Autoškola, Sekerovci, Svet podľa Evelyn, Atletiko Cvernofka, Hoď svišťom, Zita na krku alebo Divoký zapadákov. V mnohých prípadoch to boli pokusy o sitcomy a snaha vyrovnať sa tým americkým,  ktoré  milujeme. Žiaľ, ešte zrejme pretečie veľa vody v rieke, kým sa u nás budú točiť také, ktoré by sa na ne podobali.

Prečítajte si tiež:
IMT SMILE vystúpi exkluzívne s Kandráčovcami na Dobrom festivale

Prečítajte si tiež:

Vianočné filmy, ktoré Slováci milujú: Nájdete tu aj ten váš?

Zdroje: csfd.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií