fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najlepšie filmy na Netflixe 2020: 8 filmov, ktoré by ste mali vidieť tento mesiac

V našom zozname najlepších filmov na Netflixe vám pomôžeme s jednoduchším výberom. S toľkými filmami, ktoré ponúka Netflix, môžete strácať hodiny prehliadaním a hľadať niečo, čo by ste si mohli pozrieť. S naším výberom najlepších filmov na Netflixe dúfame, že okamžite nájdete niečo, čo sa vám bude páčiť.

Máte tip? napíšte nám mailom

Vo výbere sme zahrnuli hororové filmy, dokumentárne filmy, sci-fi, a dokonca aj so superhrdinami. Nájdete medzi nimi aj nominantov na Oscara. Tu je náš zoznam 8 najlepších filmov na serveri Netflix.

Extraction (2020)

Akčný /Dráma/ Dobrodružný/ Thriller USA, 117 min., Réžia: Sam Hargrave

Ak máte radi klasické americké akčné filmy, toto sa vám zaručene bude páčiť. Tyler Rake musí zachrániť Ovi Mahajana, ktorý je synom najväčšieho indického drogového magnáta. Celý dej sa odohráva v Bakgladéši.

Akčné scény spolu so zábavnými vás rýchlo stiahnu do deja. Niet divu, že film režíroval Sam Hargrave, zodpovedný za niektoré zábery MCU. Ak sa vám páčia dlhé zábery, pri ktorých Thor (hlavný hrdina) zabíja nespočetne veľa chlapov, určite odporúčame.

The Irishman/Irčan (2019)

Životopisný /Krimi/ Dráma USA, 209 min., Réžia: Martin Scorsese

Ide o najdrahší film, ktorý kedy slávny režisér Martin Scorsese nakrútil. Základom pre filmový príbeh je biografická kniha I Heard You Paint Houses z roku 2004, ktorú s gangstrom a odborovým funkcionárom Frankom Sheeran (1920 – 2003) pred jeho smrťou spísal niekdajší advokát a prokurátor Charles Brandt. V knihe sa Sheeran okrem iného prihlásil k dvom doteraz neobjasneným mafiánskym vraždám (lepšie povedané jednej vražde a jednému záhadnému zmiznutiu) – prvý prípad z roku 1972 sa týkal zastreleného newyorského gangstra Joeyho Galla, druhá, ešte významnejšie kauza z roku 1975 potom prominentného odborového vodcu Jimmyho Hoffy.

Drahokam (2019)

Dráma /Thriller/ Krimi USA, 135 min., Réžia: Benny Safdie, Josh Safdie

Keď človek pozrie na dúhovú plochu vzácneho čierneho opálu, ktorý pochádza z hlbín etiópskej bane, môžu sa diať zázraky. V takú moc verí aj newyorský priekupník s cennými nerastami Howard Ratner, ktorého v dráme Drahokam stvárnil Adam Sandler.

Prečítajte si tiež:
Suicide Squad, film roku 2016?

V snímke, ktorú uviedol Netflix, hrá Sandler Howarda Ratnera, pochybného klenotníka, ktorý v New Yorku roku 2012 dlhuje všetkým, kam sa pozrie. Neustále uteká pred vymáhačmi, ktorí od neho chcú peniaze, ktoré ale už väčšinou stavil na športové stretnutia s neistým výsledkom. Teraz sa mu však podarilo prepašovať v rybe z Afriky neopracovaný čierny opál, ktorý by ho mohol vysekať z problémov. Lenže tak rýchle to nebude.

Spenser Confidential/Spravodlivosť podľa Spencera (2020)

Drama /Krimi/Mysteriózny/ Thriller, USA, 110 min., Réžia: Peter Berg

Spenser práve opustil brány väzenia a za mrežami strávil pár rokov. Prečo? Pretože to bol policajt. A rozhodne nie zlý, skôr naopak. Len mu trochu rupli nervy, keď zistil, že jeho vlastné oddelenie sa pokúša zamiesť pod koberec podozrivý prípad vraždy mladej aktivistky a napadol kvôli tomu vlastného nadriadeného. Teraz je ale vonku, chce sa vyhýbať problémom, zaobstarať si vodičák na kamión a zmiznúť z Bostonu na druhý koniec Ameriky. Lenže jeho plán sa zrúti ako domček z kariet v okamihu, keď je jeho bývalý šéf nájdený mŕtvy.

Sergio (2020)

Dráma USA, 118 min., Réžia: Greg Barker

Dojemná snímka osobitného zástupcu OSN Sergia Vieira de Mella, ktorý sa v roku 2003 stal v Iraku obeťou bombového útoku a zostal uväznený pod troskami hotela, kde pracoval v Bagdade. Sergia hrá úžasný Wagner Moura, ktorého poznáte z hlavnej úlohy seriálu Narcos.

Dej je popretkávaný spomienkami Sergia na prácu v Timore a lásku k jeho priateľke Karolíne. Na základe rady svojej priateľky sa Sergio rozhodol ísť do Bagdadu po invázii do Iraku v roku 2003, aby pomohol Iračanom dosiahnuť nezávislosť a rokovať o stiahnutí amerických vojakov.

Prečítajte si tiež:
Pat a Mat budú mať film! Viac v traileri

Dochádza k nezhode s americkým diplomatom Paulom Bremerom, ktorý je proti jeho metódam napriek tlaku Spojených štátov a bojuje proti americkej okupácii Iraku. Trvá dokonca na tom, že v základnom tábore OSN nebudú mať americké hliadky, aby sa oddelili od okupantov USA.

Sergio je zabitý teroristickým útokom, ktorý sa koná v základnom tábore OSN. Neskôr sa USA stiahnu z Iraku, čo vedie k dlhej občianskej vojne, ale Sergiho vážne zranený kolega Gil ( Brian F. O’Byrne ) prežije napriek amputácii oboch nôh a Karolína sa vracia k svojej práci v rodisku Sergia, do Ria.

Life Overtakes Me/Prchá mi život (2019)

Krátkometrážny /Dokumentárny, USA/ Švédsko 2019, 40 min.

Stovky ťažko traumatizovaných detí utečencov akoby unikali životnej neistote upadnutím do stavu, ktorý sa podobá kóme. Podľa lekárov sa jedná o tzv. syndróm rezignácie.

Marriage Story/Manželská história (2019)

Romantický /Komédia/ Dráma Veľká Británia/ USA, 137 min., Réžia: Noah Baumbach

Nicole (Scarlett Johansson) a Charlie (Adam Driver) sú manželmi stojacimi pred rozvodom, ktorý na začiatku obaja nechcú riešiť právnou cestou. Majú syna, o ktorého sa striedavo starajú po odsťahovaní Nicole k mame v Los Angeles. Neskôr sa Nicole rozhodne využiť právnu pomoc pri rozhodovaní o opatrovníctve syna. Trpký príbeh je zrkadlom osobnej skúsenosti režiséra, ktorý si prešiel rozvodovým konaním na vlastnej koži a scenáristicky obohatil snímok dialógmi zo života bez príkras a bez servítky.

Americká fabrika (2019)

Dokumentárny USA, 115 min., Réžia: Steven Bognar a Julia Reichert

Dokument opisuje obrovské nádeje spájané so znovuotvorením schátranej továrne v Ohiu čínskou spoločnosťou. Americký sen ale možno čaká pád kvôli kultúrnym odlišnostiam.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj csfd.cz wikipedia netflix
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií