fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najlepšie horory všetkých čias #1

Máte tip? napíšte nám mailom

Horory patria k vyhľadávanému a veľmi obľúbenému filmovému žánru. Aj keď gýčových a (pod)priemerných hororových filmov je mnoho, existuje aj dosť dobrých a kvalitných hororov, pri ktorých divák prežíva vzrušenie, napätie a strach.

Rozhodli sme sa vám priniesť rebríček najlepších hororov, ktorý zostavil portál CINEMA BLEND.

Piatok trinásteho (Friday The 13th)

1

Originálna verzia tohto hororu je z roku 1980 a posledná natočená verzia vznikla v roku 2009. Na verzii z 2009 pracovali producent Michael Bay a režisér Marcus Nispel, ktorí stáli i za novou verziou Texaského masakru motorovou pílou.

V dnes už kultovom horore (z roku 1980) sa v tábore pri Crystal lake odohrávajú záhadné vraždy, ktoré sa začali po tom, ako táboroví vedúci neustrážili dieťa, ktoré sa utopilo v jazere. Utopené dieťa z jazera nikto nevytiahol a jeho telo sa nikdy nenašlo. Jazero a jeho okolie sa stalo prekliatymi a tábor sa zrušil, to však nebránilo nadšencom ísť preskúmať toto miesto…

Trailer z roku 1980:

Súmrak mŕtvych (Shaun Of The Dead)

2

I keď je to v prvom rade viac komédia než horor, Súmrak mŕtvych sa do tohto rebríčka dostal pre svoj humor a zombie apokalypsou.

Prečítajte si tiež:
Do kín mieri rozprávka, ktorá spojí slovenských a českých divákov

Hlavným hrdinom filmu je Shaun, ktorý svoj čas trávi v obľúbenej krčme, čo spôsobuje problémy vo vzťahu s jeho priateľkou Liz, ale i matkou. Po tom, ako ho Liz opustí, chce ju získať späť a tiež chce zlepšiť svoj vzťah s matkou. Na tejto jeho náročnej ceste sa však ešte objaví partička zombie, ktorí túžia po ľudskom mäsa. Do boja so živými mŕtvymi sa Shaun púšťa so svojím najlepším kamarátom. Ako to celé dopadne si môžeš pozrieť vo filme.

Suspiria (Suspiria)

3

Ide o prvý diel z kultovej trilógie Tri matky. Príbeh opisuje temné sily, ktoré sa snažia ovládnuť svet. Každý z filmov sa zaoberá jednou z “matiek” – čarodejníc, ktoré majú nesmiernu moc. Režisér a scenárista, Dario Argento, využil krikľavé farby, halucinácie a operné výpravy, ktorými dosiahol skutočne hororovú atmosféru.

Hnus (Repulsion)

Ide o psychologický horor z pera Romana Polanski. Rovnako ako pri filmoch Nôž na vode a Rosemary má bábätko, aj pri snímke Hnus Polanski dokázal, že na vytvorenie desivého filmu človek nutne nepotrebuje len príšery a monštrá.

Prečítajte si tiež:
Kino Lumière: Na čo všetko sa môžeme tešiť v blízkej budúcnosti?

Vo filme zachytáva príbeh dvoch úplne odlišných sestier, ktoré žijú v spoločnom byte v Londýne. Po tom, ako spoločenská Helen odíde so svojím milencom na dovolenku, Carol si vezme voľno v práci a začnú ju sužovať depresie a sexuálne halucinácie, ktoré majú dopad na skutočný život.

Teraz sa nedívaj (Don’t Look Now)

5

Film zachytáva manželov, ktorým umrela ich malá dcérka, a tak sa rozhodli odcestovať na dovolenku do Benátok, aby tam prišli na iné myšlienky. Tu sa však začnú diať divné veci po tom, ako manželský pár stretne dvojicu starších sestier z Anglicka, z ktorých je jedna slepá jasnovidka, ktorá tvrdí, že vidí ich dcérku.

Tento psychologický horor sa preslávil aj poriadne pikantnou scénou manželov, o ktorú bol veľký záujem a ľudia tento film vyhľadávali aj kvôli nej.

Zdroj: cinemablend.comcsfd.czyoutube.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií