fbpx
Najlepšie horory všetkých čias #2

Najlepšie horory všetkých čias #2

Horory patria k vyhľadávanému a veľmi obľúbenému filmovému žánru. Aj keď gýčových a (pod)priemerných hororových filmov je mnoho, existuje aj dosť dobrých a kvalitných hororov, pri ktorých divák prežíva vzrušenie, napätie a strach.

Rozhodli sme sa vám priniesť rebríček najlepších hororov, ktorý zostavil portál CINEMA BLEND.

Vec (The Thing)

1

Pôvodný horor z roku 1982 sa, samozrejme, dočkal i remakeu. Film sa vo svojich začiatkoch dočkal veľkej kritiky, no i tak je považovaný za jeden z najlepších hororov všetkých čias. Je natočený na motív poviedky J. W. Cambella Jr. a rozpráva o vedcoch, ktorí na Antarktíde objavili psa, ktorý je infikovaný mimozemským vírusom – vecou. Vec na prežitie potrebuje telesnú schránku nielen zvierat, ale i ľudí, a tak sa vedci môžu spoliehať iba sami na seba.

28 dní potom (28 Days Later)

2

Príbeh sa odohráva v Londýne, kde skupina aktivistov vtrhla do laboratória, kde vedci skúmajú opice nakazené besnotou. Aktivisti opice vypustia a tie ich okamžite pohryzú a utečú. Keď sa kuriér Jim prebudí v nemocnici z kómy, zistí, že budova je opustená a keď sa rozhodne odísť, uvidí úplnú hrôzu – Londýn je vyľudnený a takmer všetci sú nakazení. Spozná nenakazenú Selenu a Marka a spolu s nimi bojujú o prežitie. Hrozí im však i niečo horšie než smrteľná nákaza…

Vreskot (Scream)

3

Pokojné kalifornské mestečko si žije spokojným životom do chvíle, kedy sa stane študentka Casey obeťou šialeného vraha v maske, ktorý svojim obetiam rád telefonuje. Po vražde Casey je na rade ďalšia študentka – Sidney, ktorej matka bola pred rokom zavraždená podobným šialencom. Reportérka spravodajstva je presvedčená, že ide o toho istého vraha, aká je teda pravda?

Blair Witch (The Blair Witch Project)

4

20 rokov po tom, ako pri dokumentárnej výprave zmiznú všetci jej členovia, objaví mladík James na internete videozáznam z tejto výpravy a spozná na ňom svoju sestru. Rozhodne sa dať dokopy tím priateľov, s ktorými sa vyberú do lesa, kde sa jeho sestra spolu s filmármi stratila. Už od začiatku sa ich pátranie nesie v nie veľmi dobrom duchu. V noci lese počuť hrôzostrašné zvuky, ktoré im nedovolia pokojne spať a ráno na stromoch pri ich táborisku nájdu podivné drevené bábky. Chcú ujsť, no stále blúdia. Navyše v lese nevyšlo slnko. Má to nejaké logické vysvetlenie, ale za to môže čarodejnica z Blair?

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Samara strašila ľudí v obchode s elektronikou. Sleduj reakcie ľudí!

Invázia zlodejov tiel (Invasion Of The Body Snatchers)

5

Prvá verzia tohto hororu pochádza z roku 1956, no remake z roku 1978 je najpopulárnejším. Dej sa odohráva v San Franciscu, kde si Matthew uvedomí, že jeho priatelia, ktorí odtrhli zvláštnu rastlinu, sa začali chovať veľmi divne. Odhalí, že ide o mimozemský plán, ktorý má pomôcť k ovládnutiu Zeme. Každý človek, ktorý rastlinu odtrhne, je nahradený svojím klonom, ktorý je ovládaný mimozemšťanmi a svojich pánov poslúcha na slovo. Matt sa s tým rozhodne bojovať, ale komu môže v tomto boji veriť a komu nie…

 

Prvý diel série najlepších hororov nájdeš TU!

 

Zdroj: cinemablend.comcsfd.cz, youtube.com

Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.