fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vybrali ste najlepšie kaviarne na Slovensku. Nachádza sa tam aj tá vaša?

Máte tip? napíšte nám mailom

Tieto kaviarne patria medzi najlepšie na Slovensku. Odporučili ste nám ich vy, čitatelia, na našej sociálnej sieti.

Máte chuť len tak sa prejsť a dať si dobrú kávu vo svojom meste? Prípadne máte svoju obľúbenú kaviareň, na ktorú nedáte dopustiť a radi by ste ju odporučili aj ostatným? Odpovede na tieto otázky sme hľadali prostredníctvom nášho príspevku na Facebooku a vybrali miesta, kde podľa vás podávajú tú najlepšiu kávu.

Ak aj vy viete o dobrej kaviarni, ktorú sme nespomenuli, neváhajte a napíšte nám. Radi vyskúšame!

Mimochodom, podľa najnovšej môžete vypiť až 25 šálok kávy denne. Nemá to vraj negatívny vplyv na zdravie. Viac si o tom môžete prečítať v tomto článku.

Aurelica coffee

Adresa: Nám. Osloboditeľov 68/7, Liptovský Mikuláš

V Liptovskom Mikuláši nájdete kaviareň, ktorú si obľúbili nielen domáci. Vznikla ako malá pražiareň v srdci Liptova. Skromná kaviarnička, kde môžu naši hostia vyskúšať všetky čerstvo upražené kávy, ktorá je výsledkom práce skupinky mladých ľudí. Aurelica coffee okrem lásky ku káve nesie ešte jednu, nemenej dôležitú úlohu. Naša značka nesie meno najznámejšieho Liptovského rodáka Aurela Stodolu, ktorý na univerzite v Zürichu učil aj samotného Alberta Einsteina.

 

Synagóga Café

Adresa: Haulíková 2, Trnava

Určite mnohí z vás poznajú vychýrenú trnavskú kaviareň, ktorá sa často objavuje medzi TOP kaviarňami na Slovensku. Synagóga café vám okrem výbornej kávy a zaujímavých eventov ponúkne čas strávený v podmanivom prostredí. Vstúpte a vychutnajte si čas strávený v priestoroch ortodoxnej synagógy z 19. storočia.

https://www.instagram.com/p/BXF1ZSKhAA9/?utm_source=ig_embed

 

Nico Caffé

Adresa: 17. novembra 8288/106, Prešov

Prešovská kaviareň Nico Caffé sa preslávila vtipnými nápismi v šarišskom nárečí, ktoré píšu na tabuľu pred vchodom. Toto miesto patrí k symbolom súčasnej gastronomickej scény na Slovensku. Napriek svojej veľkosti sa chýr o kaviarničke dokázal dostať až na ďaleký západ. Môžu za to nielen študenti, ktorí tu trávia svoj čas, a následným cestovaním šíria dobré meno obľúbeného podniku. Ale najmä káva a jej príprava, píše portál kávičkari.sk.

Concept Coffee Roasters

Adresa: Námestie Juraja Murgaša 3, Piestany

Prevádzka Concept Coffee Roasters sa nachádza pár minút od rušnej pešej zóny v Piešťanoch. Zameriavajú sa na dokonalé zvládnutie prípravy kávy. V neposlednom rade v kaviarni ponúkajú vynikajúce tartletky, cheesecake alebo RAW koláče. V prevádzke taktiež nájdete kútik s ponukou príslušenstva na prípravu kávy a čaju, čerstvo praženú výberovú kávu alebo výberový sypaný čaj.

View this post on Instagram

Our Christmas redesign was not just about increasing capacity of the coffee shop. However, the main objective was quite different. We had to increase the efficiency of work and storage space behind the bar. We placed the espresso machine in the corner of the bar and added a new table for the preparation of filtered coffee. Next to this station came table for preparation of tea. With these location of workspaces, we have shortened the time of moving and prevented crossing the way of baristas. We have also added a new water treatment system to ensure a more uniform composition of minerals in water. . . . . . #concept_coffee #specialitycoffee #specialtycoffee #coffeeroastery #coffeeroaster #thirdwavecoffee #cupalot #fruitycoffee #vyberovakava #kava #coffeeshots #coffeegram #coffeesesh #coffeevibes #coffeeshop #coffeeprops #dailygrind #dailybarista

A post shared by Concept Coffee Roasters (@concept_coffee) on

Thalmeiner

Adresa: Trojičné Námestie 4, Trnava

Thalmeiner patrí bezosporu k tomu najlepšiemu, čo slovenská kaviarenska scéna ponúka. Do Trnavy spolu s kaviarňou vrátila aj elegancia 20. a 30. rokov minulého storočia. Rodina zakladateľa úspešnej softvérovej spoločnosti ESET Miroslava Trnku, pôvodom Trnavčana, sprevádzkovala v ukážkovo zrekonštruovanom historickom objekte na Trojičnom námestí miesto, ktoré je dnes vyhľadávaným podnikom.

Zveřejnil(a) Kaviareň Thalmeiner dne Pondělí 21. listopadu 2016

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií