Nahraďte bielu múku zdravšou alternatívou: 3x recept na bezkonkurenčný dezert, ktorým ohúrite
Upiecť koláče bez múky? Nič nemožné! A navyše aj zdraviu prospešné. Nahraďte bielu múku kokosom, makom, orechami či kakaom. Presvedčte sa spolu s nami a aj vďaka receptom skvelej Stvory z kuchyne, že piecť bez múky je hračka!
Čokoškové muffiny bez múky

- 4 vajíčka
- 4 PL medu
- 25 g masla
- 25 g pomletých mandlí
- 20 g kokosovej múky
- 3 PL kakaa
- ½ ČL prášku do pečiva alebo vínneho kameňa
Krém
- 250 g mascarpone
- 100 g šľahačkovej smotany 40%
- 90 g čokošky
- Ferrero na ozdôbku
- Oriešky na ozdôbku
Postup:
Vajíčka vyšľaháme s medom do penista. Pomaly prilejeme roztopené vlažné maslo a premiešame. Pridáme zvyšné suroviny a jemne premiešame, aby sa nám hmota spojila. Vzniknuté cesto rozdelíme do košíčkov tak, aby boli naplnené do troch štvrtín a dáme piecť pri 180 stupňoch na cca 20 minút. Z tohto množstva nám vyjde 9 kusov muffín.
Na prípravu krému si najprv roztopíme čokoládu. V miske vymixujeme mascarpone spolu so šľahačkou do tuha. Vlažnú čokoládu potom primiešame do mascarpone krému. Ak chcete vytvoriť “strakaty” efekt krému, primiešajte do neho najprv len polovicu čokoládu. Druhú polovicu následne len jemne vmiešajte.
Pripraveným krémom zdobíme vychladnuté muffiny. Nakoniec posypeme rozdrvenými orieškami a na vrch môžeme položiť Ferrero.
Kokosový chlebík

- 3 vajíčka
- 60 ml kokosového oleja
- 5 PL kokosového cukru
- 220 g pomletých mandlí
- 50 g kokosu
- 1 prášok do pečiva
- 1 mäkký banán
- 100 ml kokosového mlieka
- 125 g malín
- šľahačka na ozdobenie
Postup:
Celé vajíčka vymixujme spolu s kokosovým cukrom do penista. Pridáme roztopený kokosový olej, mlieko a vidličkou rozpučený banán. Následne jemne primiešavame pomleté mandle, kokos a prášok do pečiva.
Ako posledné primiešame do cesta maliny. Formu si vystelieme papierom na pečenie a opatrne do nej vylejeme cesto.
Pečieme pri teplote 170 stupňov cca 70 minút. Kokosový chlebík nechajte vychladnúť vo forme. Na záver ho ozdobte šľahačkou, malinami a strúhaným kokosom.
Cícerové muffiny

- 440 g naložený cícer
- 3 vajíčka
- 100 g trstinového cukru
- 50 ml javorového sirupu
- 3 kopcové PL kakaa
- 1 prášok do pečiva
- 4 PL oleja
- 2 hrste čoko kúskov
Postup:
Cícer poriadne opláchneme pod studenou vodou. Do mixéra si vložíme všetky suroviny okrem čokoládových kúskov. Zmes vymixujeme do hladka. Následne do nej primiešame kúsky čokolády. Vzniknutým cestom plníme košíčky, ktoré sme uložili do muffinovej formy.
Muffiny pečieme pri 180 stupňoch 25 minút. Vychladené och môžeme dozdobiť práškovým cukrom. Z tohto množstva nám vznikne 12 kúskov muffín.
A ak nemáte deň na pečenie, skúste tieto nepečené fantastické dezerty.