Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Horoskop pre mamičky – Toto sú najlepšie matky podľa znamenia zverokruhu

Pýtali ste sa niekedy, prečo vaše priateľky majú poslušné deti alebo naopak ich deti sú neskutoční rebeli? Napadlo vám niekedy opýtať sa ich v akom sú znamení?

Každá matka nie je pre svoje potomstvo len matka, je to zároveň aj prvá učiteľka, opatrovateľka, ochrankyňa a riešiteľka problémov. Možno ste postrehli, že všetky matky sú na tom emočne inak. Niektoré sú chladnejšie, iné zas zastávajú tradičné hodnoty a snažia sa všemožne vštepiť naučené hodnoty i svojmu potomstvu. Ako sú na tom ženy v rôznych znameniach?

Ktoré znamenia zverokruhu sú najlepšie matky?

Matka a jej dcéra pri výchove
Zdroj: pixabay.com

Určite sa každá matka snaží pre svoje dieťa zabezpečiť to najlepšie, čo môže. Oblečenie, stravu, pomôcky do školy, možnosti sebarozvoja a dať im čo najviac lásky. Sú ale aj situácie, kedy sa obraciame na svojich blízkych z dôvodu pomoci.

Ako sa ale ukázalo, niektoré znamenia majú nižšiu mieru zlyhaní. Nie je rozdiel či je to matka slobodná, vydatá, rozvedená alebo matka, ktorá je väčšinu času v zamestnaní. Niektoré znamenia sú totiž podľa znamenia kvalifikovanejšie na materstvo ako ostatné. Nájdite v zozname svoje znamenie a prečítajte si, čo je charakteristické pre matky vo vašom znamení a ako to môže vplývať na vaše dieťa a aj okolie.

RYBY (19. 2. – 20. 3.)

Matky v tomto znamení podnecujú u svojich detí lásku k umeniu a vedú ich ku kreatívnemu mysleniu. Mamičky sú citlivé a snažia sa svoje deti vychovávať tak, aby k ostatným pristupovali s láskavosťou a súcitom. Už od raného veku im vštepujú lásku k prírode, vlastnosť pomáhať druhým a snažia sa vychovať deti s nezávislým duchom.

Matka v znamení rýb sa snaží svoje dieťa viesť tak, aby sa jeho sny stali realitou. Niekedy to však nie je možné, ale aj tak ho bude v plnej miere podporovať.

BARAN (21. 3. – 19. 4.)

Matky týchto detí majú veľké plány. Ich deti budú navštevovať rôzne záujmové krúžky, športovať, mať veľa koníčkov a mnoho záľub. Ich deti majú radi spoločenské aktivity a miesta, kde sa nenudia. Prečo? Ich matky majú svoj plán. Chcú zo svojich detí vychovať ľudí s dobrodružným duchom, ktoré sa neboja neznámych vecí a skúseností. Matky v znamení barana svoje deti pobádajú k tomu, aby prijímali výzvy, čelili im priamo a bojovali za to, čomu veria.

Mamičky barani bývajú niekedy necitlivé, ale rýchlo to oľutujú. Sú to trochu tvrdohlavé ženy a trvajú si na svojom. Tieto mamičky by mali viac počúvať to, čo v skutočnosti ich dieťa chce alebo nie.

BLÍŽENCI (21. 5. – 20. 6.)

Matky v znamení blížencov a ich deti majú často vzťah založený na kamarátstve. Dokážu sa rozprávať o úplne všetkom bez pretvárky. Rozhovory aj o téme sexu nie sú pre nich tabu a snažia sa túto tému nastoliť čo najskôr. To je spôsobené tým, že tieto matky nemajú so svojimi deťmi žiadne tajnosti. Ich deti majú dobré komunikačné schopnosti a citlivo vnímajú svoje okolie.

Vlastnosť, ktorá robí toto znamenie výnimočným je tá, že dokážu svojim deťom porozumieť bez ohľadu na ich vek a pohlavie.

KOZOROŽEC (22. 12. – 19. 1.)

Kozorožec je znamenie, ktoré robí z matiek osoby bojujúce za svoje deti na život a smrť. Sú to lojálne matky a vždy sa postavia na stranu svojej rodiny. Starostlivosť ako takú berú veľmi vážne. Ich deti majú od malička vštepované hodnoty ako dobrá pracovná morálka, disciplína sústredenosť.

Tieto matky rady ohodnocujú svoje deti za dobre vykonanú prácu. To sa odzrkadľuje aj na ich vreckovom. Ak sa ich deti snažia, vedia to oceniť aj v podobe vyššieho vreckového. Matky typu kozorožec často zabúdajú na čas, ktorý by mali venovať sami sebe.

BÝK (20. 4. – 20. 5.)

Týmto matkám môžeme veľmi zavidieť jednu vec, a to je ich trpezlivosť. Matky v znamení býka by mohli pokojne aj vyučovať. I napriek všetkému stoja vždy pevne nohami na zemi a sú to osoby premýšľajúce veľmi realisticky. Dokážu byť až priveľmi tvrdohlavé a neoblomné a to spôsobuje často konflikty s ich deťmi – najmä vo veku okolo puberty.

Matky v znamení býka sa svojim deťom snažia vštiepiť vlastnosti spojené s oceňovaním krás života a prírody. To všetko je spojené aj s tým, aby si ich potomstvo vážilo hodnotu peňazí a len tak ich nemíňali.

VÁHY (23. 9. – 22. 10.)

Váhy sú skvelé matky, sú to vyrovnané a mierumilovné osoby. Ich domov je plný harmónie a v prípade konfliktov sa snažia pristupovať nezaujato z pohľadu viacerých strán. Snažia sa nájsť neutrálne riešenie, ktoré bude výhodné pre všetky zúčastnené strany.

Matky v tomto znamení pristupujú k svojim deťom viac ako kamarátky, než ako rodič. No na to si musia často počkať kým ich deti vyrastú. Svojmu potomstvu odovzdávajú vlastnosti, ako je vedieť súcitiť s ostatnými a ako byť dobrými priateľmi.

RAK (21. 6. – 22. 7.)

Mamičky v tomto znamení vystihuje ich starostlivá a ochranárska povaha. Dávajú svojim deťom pocit, že sú milované a ich deti to cítia. Sú tu pre svoje deti vždy, keď ich potrebujú. Snažia sa ich vypočuť a pomôcť im prekonať ich problémy a rôzne nástrahy života. Ich domov je miestom pokoja a lásky a chcú, aby ich deti s nimi zdieľali všetko – starosti aj radosti.

Matka račica sa snaží deťom ukázať, ako ich zbožňuje. Rada im pripravuje ich obľúbené jedlo a pečie im pochúťky. Rozvíja v deťoch ich kreativitu a nehanbí sa nazývať svoje deti malými géniami. Deti sú pre toto znamenie stredom vesmíru.

STRELEC (22. 11. – 21. 12.)

Matky v tomto znamení sa vyznačujú jedným hlavným rysom – sú plné lásky k svojim deťom. Rady chodia na výlety a svojím deťom by najradšej ukázali celý svet. Už od malička ich berú na výlety a živia v nich smäd po poznaní a po vedomostiach. Pestujú v nich silnú túžbu po tom, byť nezávislými.

Matky v znamení strelca vedia, že čas letí ako voda a detstvo sa ako nič premení na dospelosť. Chcú, aby si ich deti užili každý jeden moment naplno. Sú to trochu impulzívne matky a niekedy konajú unáhlene, no vďaka tomu si so svojimi deťmi užijú kopec zábavy. Svojim deťom nedávajú prísne pravidlá a to z jednoduchého dôvodu: chcú, aby si ich deti budovali vlastnú osobnosť a nie aby boli kópiou ich samých.

PANNA (23. 8. – 22. 9.)

Niečo sa doma pokazí alebo sa nepodarí? Matka v tomto znamení je tu, aby urobila všetko pre nápravu problému. Je jedno či je to pokazená hračka, nevydarená písomka alebo zlomené srdce ich dieťaťa – vždy sú tu a snažia sa nájsť spôsob, ako to napraviť. Tieto matky majú veľké očakávania od ich detí a to ich robí niekedy veľmi kritickými. Svoje deti milujú silno a úprimne – a to aj vtedy, ak ich sklamú.

Matky narodené na prelome leta a jesene sú veľmi schopné pri vykonávaní viacerých činností súbežne. Vďaka tomu sa môže zdať, že sú perfektné matky, zamestnankyne a aj ženy v domácnosti. Svoje deti vedú k disciplíne a vždy má všetko hlbší zmysel. Musia si však dávať pozor, aby nemali prehnané nároky a nevymklo sa im to z rúk.

ŠKORPIÓN (23. 10. – 21. 11.)

Matka škorpión má jednú špecifickú vlastnosť – prehnane dobrú intuíciu. Dokážu jednoducho vycítiť, že ich deti niečo trápi ešte skôr, ako to vedia oni samotné. Sú to lojálne a úprimné matky, niekedy až prehnane ochranárske. Majú radi, keď im ich deti hovoria pravdu a správajú sa slušne.

Mamičky, dávajte si pozor, ak urazíte deti, ktoré majú za matku ženu v znamení škorpióna. Tá vám to spočíta. To platí aj vtedy, keď ich deti dostanete do nejakých problémov. Za svoje deti sú schopné bojovať viac ako za seba. Na prvom mieste majú záujmy svojej rodiny a dokonca ich stavajú nad svoje vlastné. Svoje deti budú brániť s veľkou vášňou vždy, keď vycítia, že im môže byť nejako ublížené alebo nebodaj ukrivdené.

VODNÁR (20. 1. – 18. 2.)

„Vodnárky“ nerady menia zaužívané pravidlá a ťažko sa im prispôsobujú. Tieto mamičky by vedeli svoje deti vzdelávať aj doma, no uistia sa, že ich vzdeláva aj samotný svet mimo domova. Snažia sa svojím deťom vštepovať dôležitú vlastnosť – pomáhať iným ľudom. Chcú, aby ich deti boli dobré informované a mali všeobecný prehľad.

Mamičky v znamení vodnára rozvíjajú u detí ich predstavivosť a chuť experimentovať. Majú však veľmi malé strpenie s emocionálnymi prejavmi. Tieto mamičky by mali vedieť, že ich deti niekedy nemusia vedieť, že ich milujú a niekedy by im to mali pripomenúť a povedať im to.

LEV (23. 7. – 22. 8.)

Mamičky v tomto znamení sú najdetinskejšie zo všetkých popísaných. Veľmi rady sa hrajú so svojimi deťmi rôzne hry a užívajú si čas, ktorý spolu trávia. Niekedy sa snažia ohromiť svoje okolie tým, ako je ich dieťa skvelé nasilu pre svoje potešenie a nie pre potešenie ich dieťaťa.

Tieto matky milujú svoje deti celým srdcom, no majú narcistické sklony a tie niekedy vedú ku konfliktom. Práve mamičky v znamení leva rady flirtujú v prítomnosti ich detí, a tie sa môžu cítiť trápne.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií