Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

TOP 10 pizzerií na Slovensku: Vybrali ste miesta, kde robia najlepšie talianske špeciality

Snívate po dokonalej pizzi ako z Talianska, ale bojíte sa vyskúšať novú reštauráciu? Pomôžeme vám!

Pokračovanie pod reklamou

1. Pizzeria Vulcano (Žilina)

Je špeciálna najmä tým, že v nej varí so svojím pracovným kolektívom taliansky špecialista na pizzu Vincenzo Vecchio. Spolu chystajú špeciality tirolskej, talianskej a nemeckej kuchyne. Každý pracovný deň zákazníkom ponúkajú denné menu, ktoré si môžu sami nakombinovať.

reštaurácia
Zdroj: facebook.com

2. Pizzeria Ciao (Bratislava)

V tejto výlučne talianskej pizzerii nájdete širokú ponuku rôznych jedál a aj pizze. V prípade, že nenájdete pizzu, ktorú hľadáte, pripravia vám akúkoľvek podľa vlastnej chuti. Pizzu pečú priamo v peci na drevo a jej prípravu môžete sledovať na vlastné oči.

reštaurácia
Zdroj: facebook.com

3. Magnoli Pizzeria (Banská Bystrica)

Pizzu pečú v originálnej a tradičnej talianskej peci Valoriani. V týchto peciach robia klasické chrumkavé pizze s ľahučkým cestom už viac ako 120 rokov. Používa ju dokonca aj slávny Jamie Oliver. Návštevu tohto podniku nebudete určite ľutovať.

reštaurácia
Zdroj: facebook.com

4. Pizzeria Palermo (Košice)

Skvelá chuť ich pizze spočíva v kvalite ingrediencií a v spôsobe jej prípravy. Svojim zákazníkom preto pripravujú pizzu priamo pred očami podľa pravých talianskych receptov. Cesto s prísadami dokonale upečú v originálnej peci na drevo. V jedálnom lístku ponúkajú širokú ponuku a rôzne druhy pizze či iných pravých talianskych špecialít.

rešturácia
Zdroj: facebook.com

5. Pizzeria Sorriso (Svit)

Sorisso znamená po taliansky úsmev. Majitelia pizzeriu pomenovali podľa úsmevov na tvárach ľudí, ktorí ochutnali ich talianske špeciality. Ponúkajú širokú škálu jedál vrátane šalátov a, samozrejme, pizze. Môžete si tiež vybrať zo širokého sortimentu vín domácej a talianskej produkcie.

reštaurácia
Zdroj: facebook.com

6. Black M (Banská Štiavnica)

Táto pizzeria sa nachádza v samotnom srdci Banskej Štiavnice. Jej pizza prešla mnohými zmenami, až pokiaľ dosiahla dnešnú podobu. Kuchári ju pečú v rôznych veľkostiach a ponúkajú k nej aj veľké množstvo všelijakých príloh. To umožňuje zákazníkovi vyskladať si pizzu podľa svojich vlastných predstáv.

reštaurácia
Zdroj: facebook.com

7. Pizza pizza (Košice)

Okrem talianskej klasiky ponúkajú aj jedlá pre celiatikov, teda bezlepkovú stravu. S prípravou bezlepkových jedál majú bohaté skúsenosti zo zahraničia. Klasické jedlá si tak môžete vychutnať aj napriek zdravotným problémom. Okrem toho ponúkajú celozrnné pizze a cestoviny, šaláty a ryby.

Pokračovanie pod reklamou
reštaurácia
Zdroj: facebook.com

8. Pizzeria Roberto (Bratislava)

Pizzeria s dlhoročnou praxou ponúka skvelú pizzu za prijateľné ceny. Všetko robia podľa originálnych receptúr a používajú vždy čerstvé a kvalitné suroviny. Okrem toho ponúkajú aj denné menu a donášku jedla.

reštaurácia
Zdroj: facebook.com

9. Pizza Boss & Boss Burgers (Bratislava)

Táto reštaurácia neponúka len pizzu. Ponúka pôžitok na tanieri. Okrem obrovského výberu z pizze si môžete vybrať aj burgre. Tie sú rozmanité, rovnako ako aj ponuka pizze. Všetko jedlo od nich vyzerá a chutí neskutočne.

pizza
Zdroj: facebook.com

10. Pizza Exxpres (Trnava)

Pizzeria ponúka bohatú pizzu, ktorú kuchári pečú v klasickej murovanej peci na drevo. Máte možnosť vybrať si z 30 druhov pizze, pričom si každú z nich môžete upraviť prílohami podľa svojich predstáv. Bistro Pizza Exxpres je čisto nefajčiarsky podnik, čím sa chce prispôsobiť väčšine zákazníkov. Pri varení používajú pracovníci reštaurácie výhradne kvalitné suroviny a za veľký tanier jedla zaplatíte primeranú cenu.

pizzeria
Zdroj: facebook.com

Prečítajte si aj zoznam desiatich najlepších kolíb, aké na Slovensku máme.

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií