Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najmenej päť krajín súhlasí s návrhom Francúzska, aby sa zúčastnili výcvikovej misie na Ukrajine

Výcvik ukrajinských vojakov im bude lepšie prispôsobený a nebudú preň musieť opustiť Ukrajinu.

9.6.2024 (SITA.sk) – Náčelník francúzskeho generálneho štábu Thierry Burkhard minulý týždeň viac ako desiatim západným štátom navrhol, aby sa zúčastnili na výcvikovej misii medzinárodnej koalície na Ukrajine. Ako informuje web Ukrajinská pravda, napísal to nemecký nedeľník Welt am Sonntag.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Pozvanie dostali napríklad Spojené štáty, Veľká Británia, Poľsko, Holandsko, všetky pobaltské štáty, Dánsko a Švédsko. Americká vláda sa k tejto iniciatívne pripojiť nechce, ale francúzsky prezident Emmanuel Macron uviedol, že najmenej päť iných krajín s vyslaním inštruktorov na výcvik ukrajinských jednotiek súhlasilo.

Rozhodli sme sa vytvoriť koalíciu a niekoľko našich partnerov už vyjadrilo svoj súhlas,“ povedal.

Diplomatické kruhy Európskej únie uviedli, že existuje dostatočné vojenské opodstatnenie pre výcvik ukrajinských vojakov v ich vlastnej krajine. V tomto prípade by bol výcvik lepšie prispôsobený ukrajinským vojakom a nemuseli by preň opustiť krajinu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: Francúzsky prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Výcvik vojakov, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Najmenej päť krajín súhlasí s návrhom Francúzska, aby sa zúčastnili výcvikovej misie na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií