fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Bratislave dnes vyvrcholí 29. ročník Najmilšieho koncertu roka. Svoj talent predvedú deti z celého Slovenska

Máte tip? napíšte nám mailom

Bratislava 28. mája (TASR) – Tanečný, spevácky či recitačný talent opäť naplno predvedú v utorok o 18.00 h v bratislavskom Divadle Aréna deti z Centier pre deti a rodiny a náhradných rodín.

Najmilší koncert roka, resp. jeho teraz už 29. ročník, organizuje Úsmev ako dar. „Združenie organizuje každoročne regionálne kolá koncertu, vrcholom je však to najlepšie z najlepšieho, celoslovenská prehliadka, ktorá býva tradične v našom hlavnom meste,” uviedla pre TASR PR manažérka Magdaléna Koreny.

Celoslovenskému finále Najmilšieho koncertu roka predchádzalo päť regionálnych kôl v Košiciach, Prievidzi, Trnave, Banskej Bystrici a Nitre, kde sa predstavilo spolu 300 detí z 58 Centier pre rodiny a deti, a náhradných rodín. Pri organizácii regionálnych koncertov pomáhalo 172 dobrovoľníkov.

najmilší koncert roka
Do združenia Úsmev ako dar sa zapájajú aj známe tváre zo Slovenska. Zdroj: usmev.sk

Na celoslovenskom kole sa predstaví takmer deväťdesiatka detí. Moderátormi večera budú Katarína Brychtová a Juraj Bača. „Odmenou pre deti, ktoré v rámci celoslovenskej prehliadky Najmilší koncert roka postúpili až do záverečného kola, bude okrem iného trojdňový pobyt v Častej – Papierničke od 24. do 26. júna. Tu si budú môcť oddýchnuť a nabrať sily do ich ďalšieho umeleckého snaženia,” uzavrela Koreny.

Prečítajte si tiež:
Kate Middleton: „Od narodenia Georga neznášam túto aktivitu!"

Tradícia Najmilšieho koncertu roka vznikla v roku 1990. Ide o celoslovenskú prehliadku umeleckých vystúpení detí z detských domovov a náhradných rodín. Podujatie dáva deťom priestor na prezentáciu svojho nadania a nesie sa v duchu spoločného hesla: „Toto som ja!“

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií