Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najmladšiu nasledovníčku Charlesa Mansona po viac ako 50 rokoch podmienečne prepustili na slobodu

Leslie van Houtenová sa ako 19-ročná zúčastnila na sérii vrážd v Los Angeles. 

12.7.2023 (SITA.sk) – Bývalú nasledovníčku amerického zločinca Charlesa Mansona podmienečne prepustili po tom, ako si odpykala viac ako päť desaťročí doživotného trestu za dve brutálne vraždy.

Už 73-ročná Leslie van Houtenová sa ako 19-ročná zúčastnila na sérii vrážd Mansonovej sekty v Los Angeles.

Predchádzajúce žiadosti o prepustenie

Kalifornskí guvernéri zablokovali päť predchádzajúcich žiadostí o jej prepustenie. Odvolací súd v Kalifornii však napokon zrušil posledné zablokovanie z roku 2020.

Súčasný guvernér Kalifornie Gavin Newsom vyhlásil, že cíti sklamanie z prepustenia Van Houtenovej. „Viac ako 50 rokov po tom, čo Mansonova sekta spáchala tieto brutálne vraždy, rodiny obetí stále cítia tento dopad,“ uviedol Newsom vo vyhlásení.

Najmladšia nasledovníčka

Skupina okolo Mansona v roku 1969 na jeho príkaz zavraždila dokopy deväť ľudí vrátane tehotnej ženy režiséra Romana Polanského Sharon Tateovej.

Van Houtenová bola najmladšou Mansonovou nasledovníčkou, ktorá bola v roku 1971 odsúdená za vraždu za svoju úlohu pri smrti kalifornského obchodníka s potravinami Lena LaBianca a jeho manželky Rosemary.

Viac k témam: podmienečné prepustenie, Sekta, vraždy
Zdroj: SITA.sk – Najmladšiu nasledovníčku Charlesa Mansona po viac ako 50 rokoch podmienečne prepustili na slobodu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií