fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najobľúbenejšie značky Slovákov sú známe. Máte ich radi aj vy?

Máte tip? napíšte nám mailom

Vďaka prieskumu zákazníckej skúsenosti sme sa dozvedeli, ktoré sú najobľúbenejšie značky Slovákov. Pozrite si rebríček značiek, ktoré obľubujeme najviac.

Najobľúbenejšie značky Slovákov? Prvý je Martinus

Najobľúbenejšie značky Slovákov boli vybrané vďaka stovkám respondentov z celého Slovenska. Štúdiu zákazníckej skúsenosti vypracovala spoločnosť KPMG a na 78 stranách priniesla veľmi zaujímavé údaje. Hodnotili sa sektory ako maloobchod, telekomunikácie, zábava a voľný čas, cestovanie a hotely, verejný sektor, rýchle občerstvenie, finančné služby, reťazce s potravinami, logistika a energetika. Na prvom mieste sa umiestnila sieť kníhkupectiev Martinus, ktorá si svoje prvenstvo obhájila. Ľuďom sa tu páči, mnohí tu nakupujú opakovane a nachádzajú tu všetko, čo potrebujú.

Nechýba kozmetika ani Ikea

Za Martinusom sa umiestnila Panta Rhei. Zákazníci oceňujú, že predavači sa im venujú, pomáhajú im  nájsť konkrétny titul alebo ten najlepší darček pre svojho blízkeho. Úspešný je aj eshop, kde nájde zákazník všetky potrebné informácie o svojej knihe, objednávke alebo doručení. Tretie miesto patrí francúzskemu výrobcovi prírodnej kozmetiky, Yves Rocher. Predovšetkým dámy sú spokojné s kvalitou produktov, ktoré im dajú viac, ako tie bežne dostupné. Medzi najobľúbenejšie značky Slovákov patrí aj Ikea, ktorá je legendárnym predajcom nábytku i drobností do domácnosti. Slováci ju obľubujú, pretože tam cestujú z celého Slovenska. Ponúka pohodlné riešenia za prijateľné ceny.

Prečítajte si tiež:
30 vecí, ktoré by mal inštinktívne robiť tvoj partner

Nákupy máme naozaj radi

Na piatom mieste je Dráčik, obchod s hračkami pre všetky deti. Spoločenské hry tu však nájdu aj dospelí. Najmä detské oči sa zvyknú rozžiariť pri pohľade na bohato ozdobené výklady. Možno to znie prekvapivo, ale na ďalšom mieste sa objavila značka Starbucks. Sieť kaviarní u nás nie je ešte príliš rozšírená, napriek tomu je ale dostatočne známa a mnohí ju vyhľadávajú. Najobľúbenejšie značky Slovákov sú z rôznych sektorov a na siedmom mieste skončila ZARA. Niektoré jej modely sú pomerne extravagantné, avšak stále je známou a populárnou značkou odevov.

Samé známe mená

Ktoré sú ďalšie najobľúbenejšie značky Slovákov? Na ôsmom mieste sa umiestnilo Tchibo. V predajniach si môžete vypiť kávu, ochutnať koláče a nakúpiť si domov praktické doplnky. Hneď za ním si respondenti vybrali mobilného operátora O2. Podľa zákazníkov vyhráva férový prístup a jednoduchosť. Na desiatom mieste kraľuje Kaufland, sieť supermarketov, ktorú nájdete po celom Slovensku. Na ďalších priečkach nájdete DM drogériu, Jysk, RegioJet, Decathlon, Lidl, Shell či Dôveru.

Prečítajte si tiež:
99-ročná starenka mala zvláštny tajný sen. Zatkli ju preto policajti

Prečítajte si tiež:

https://klocher.sk/miesto-kde-pookreje-kazda-zena-ake-su-triky-na-nakup-skveleho-oblecenia/

Zdroj: KPMG štúdia

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií