fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najočakávanejšie seriály 2020: The New Pope aj Peaky Blinders

Máte tip? napíšte nám mailom

Rok 2020 už je tu a my sa môžeme tešiť na najočakávanejšie seriály v roku 2020. Od Netflixu cez HBO až po produkciu Amazonu na nás čakajú pokračovania úspešných seriálov ako je Mladý pápež od geniálneho talianskeho režiséra Sorentiniho či Príbeh služobnice, ktorý pravdepodobne bude pokračovať nie jednou, ale dvoma sériami.

Hunters (LOVCI)

Seriál Lovci si pre nás pripravil Amazon. Ide o americký seriál, ktorý vytvoril David Weil. Premiéra by mala byť 21. februára 2020 na stránkach Amazon Video.

Lovci nacistov sledujú rôznorodú skupinu nacisticov žijúcich v roku 1977 v New Yorku. Lovci zistili, že medzi nimi žijú stovky vysokopostavených nacistických predstaviteľov, ktorí sa v USA usilujú vytvoriť štvrtú ríšu. Tím Lovcov nacistov sa vydá na krvavú cestu, aby nacistov postavili pred súd a zničil ich nové, genocídne plány.

Spinning Out (Na tenkom ľade)

Netflix hneď na začiatku roka 1.1.2020 spúšťa seriál Spinning Out s hodnotením až 80%. Kat Baker je talentovaná krasokorčuliarka. Po hrozivom páde sa však zdá, že svoju kariérou bude musieť predčasne skončiť. Keď však nájde možného partnera pre párové krasokorčuľovanie, všetko sa začne obracať k lepšiemu. Tajomstvá z jej minulosti ju však dobehnú.

 

The Outsider

V polovici januára (1.12.2020) prichádza HBO s premiérou The Outsider. Skúsený vyšetrovateľ pátra po vrahovi malého chlapca, neskôr však zisťuje, že príčinou jeho brutálneho úmrtia sú nadprirodzené sily, ktorých existencia spochybňuje všetko, čomu doteraz veril.

Prečítajte si tiež:
4 filmy, v ktorých je všetko inak, ako sa to na prvý pohľad zdá

Messiah (Mesiáš)

Agent CIA vyšetruje charizmatického muža, ktorý založí duchovné hnutie a vzbudí politický rozruch. Je to fiktívny príbeh, ktorý nevychádza zo skutočných udalostí. Premiéra bola 1.1.2020.

 

The New Pope (Nový pápež)

Neapolský režisér a scenárista Paolo režisér Veľkej nádhery či filmu Loro (Oni a Silvio) prichádza s pokračovaním seriálu Nový pápež. Bolo vždy jeho plánom urobiť pokračovanie The Young Pope? ,,Nie, spočiatku som chcel ukončiť príbeh s The Young Pope. Keď som však upravoval prvú sériu dostal som nápad, ktorý príbeh znova otvoril.“  Sorrentino napísal svoj prvý scenár, keď mal 20 rokov a odvtedy napísal a zrežíroval deväť filmov a získal Oscara a BAFTA za film Veľká nádhera 2013. V roku 2016 vytvoril a zrežíroval svoj prvý televízny seriál Mladý pápež, v ktorom hral Jude Law.

 

The Handmaid’s Tale (Príbeh služobnice)

Zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne oficiálne správy o tom, kedy bude spustená štvrtá sezónna séria. Predchádzajúce ročníky seriálu boli vždy vydané raz ročne od roku 2017. Ak sa štvrtá séria riadi rovnakým spôsobom ako v predchádzajúcich sezónach, očakáva sa, že ju diváci uvidia v roku 2020. Wendy Hallam-Martin však v máji prezradil, že The Handmid’s Tale začne v marci.

Prečítajte si tiež:
Mádlov najnovší režisérsky počin: Film Na streche je o nezvyčajnom priateľstve. Uvidíme aj Slovákov

Príbeh služobnice sa odohráva vo svete, kde sa pôrodnosť extrémne zníži v dôsledku sexuálne prenosných chorôb a znečistenia životného prostredia. Fanatici vytvoria totalitný štát – Gilead. Spoločnosť organizujú vodcovia spolu s novým militarizovaným hierarchickým režimom fanatizmu a novovytvorenými spoločenskými triedami, v ktorých sú ženy brutálne podriadené. Podľa zákona sú ženy v Gileade nútené pracovať len minimálne alebo nemôžu vlastniť majetok, manipulovať s peniazmi alebo čítať.

 

Peaky Blinders (Gangy z Birminghamu)

Aj keď s určitosťou nevieme povedať, či 6. séria bude tento rok, tvorcovia prisľúbili, že by mal ísť o koniec roka 2020 alebo začiatok 2021 a určite patrí medzi najočakávanejšie seriály v roku 2020 .

Peaky Blinders je britský seriál, ktorého námet napísal Steven Knight a ktorý produkoval Caryn Mandabach. Dej seriálu je vsadený do 20. rokov 20. storočia, hneď po prvej svetovej vojne, a koncentruje sa na postavu Thomasa Shelbyho, lídra gangu Peaky Blinders pôsobiaceho v Birminghame. Hlavným antagonistom v 1. a 2. sérii je inšpektor Chester Campbell (Sam Neill) a v 3. kňaz John Hughes. 4. séria sa zameriava na boj gangu s talianskou mafiou z New Yorku, ktorej velí Luca Changretta (Adrien Brody). V 5. sérii je to britský politik a fašista Oswald Mosley (Sam Claflin).

Zdroje: filmtoro.cz, imdb.com, digitalspy.com, wikipedia.org, .express.co.uk
Titulná fotka: amica.it, variety.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií