fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najsilnejšou kávou na svete je Black Insomnia, lekári však dvíhajú varovný prst…

Máte tip? napíšte nám mailom

Príliv energie alebo hazard so zdravím?

Káva pre mnohých ľudí predstavuje niečo, bez čoho sa nedokážu zaobísť. Niekto v nej vidí energiu a silu, iný zase pôžitok a slasť, a nájdu sa aj takí, ktorí sú na káve závislí a neodkážu bez nej fungovať.

Nevieme, či to bola závislosť na kofeíne alebo niečo iné, čo viedlo ľudí k tomu, aby na trh dostali najsilnejšiu kávu na svete, no každopádne sa im podarilo vytvoriť niečo naozaj veľmi silné. Black Insomnia, ako sa tento produkt volá, obsahuje takmer trojnásobok kofeínu v porovnaní s kávičkami, ktoré môžeme dostať v Starbucks alebo iných kaviarňach. Jedna porcia takejto silnej kávy, pôvodom z Južnej Afriky, totiž obsahuje až 702 mg kofeínu.

 

3ee897e500000578-4376668-image-m-66_1491244962568

Priaznivci Black Insomnia si však musia dávať veľký pozor. Lekári varujú, že v niektorých prípadoch stačí len jedna šálka na to, aby kávičkár skončil v nemocnici, pretože vysoká hladina kofeínu môže spôsobiť nervozitu, nespavosť, srdcové problémy, v extrémnych prípadoch smrť…

Cena za pol kila Insomnie sa momentálne pohybuje okolo 18,- €  k čomu sa zakladateľ firmy vyjadril takto: “Ak chcete vyniknúť, musíte byť buď najväčší, najchytrejší a najsilnejší alebo najlacnejší.” Tiež dodáva, že tento typ kávy je určený najmä pre zákazníkov, ktorí si zvykli na vyššie množstvo kofeínu denne a chcú niečo silnejšie.

Prečítajte si tiež:
14 psychologických dôvodov, prečo sa možno zamilujete do neznámej osoby!

Zdroj: dailymail.co.uk Foto:  pixabay.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií