fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najskôr Adele a teraz Rebel Wilson. Aké diéty im pomohli zhodiť desiatky kilogramov?

S chudnúcimi diétami, ťažkým odriekaním a fyzickou drinou sa vo svete šoubiznisu roztrhlo vrece. Celebrity, ktoré sú v hľadáčiku fotografov, sú všetkým denne na očiach a reprezentujú nielen svoj um, ale aj svoj vzhľad. Majú to tak ťažšie ako my, obyčajní smrteľníci. Bojujú a chudnú v túžbe dosiahnuť pomyselný ideál krásy.

Máte tip? napíšte nám mailom

Slávne krásky si prechádzajú nespočetnými premenami od vlasov, líčenia až po samotnú vlastnú fyzickú zmenu za pomoci skrášľujúcich metód. Ale aj pomocou tvrdej driny, s ktorou sa potom spájajú zmeny telesných proporcií. Výrazným chudnúcim procesom si prešla aj Mariah Carey, Jessica Simpson, Kelly Clarkson, Khloe Kardashian a veľkým prekvapením sa pred niekoľkými mesiacmi stala Adele, miláčik hudobného priemyslu.

Adele zmenila jedálniček

Nadaná speváčka s hlasom ako zvon, ktorá si vyslúžila nespočetnekrát rôzne označenia ako “bacuľka”, zhodila neuveriteľných 40 kilogramov. Za jej drastickou premenou stojí trénerka Camila Goodis, ktorá pripravila pre Adele predovšetkým zmenu jedálnička, keďže nie je prílišným priaznivcom náročného športovania. Nastolila jej takzvanú sirtfood diétu, ktorá spočíva v konzumácii jedál bohatých na bielkoviny v rastlinných potravinách. Tieto bielkoviny zrýchľujú metabolizmus a spaľovanie tukov.

Rebel Wilson schudla od začiatku roka 19 kilogramov

Ďalšou premenou si prešla Rebel Wilson, austrálska komička, ktorá je známa svojimi rolami baculiek v komediálnych filmoch. Od začiatku tohto roka pracuje na svojej fyzickej i emočnej stránke a rok 2020 nazvala “rokom zdravia”. Zdá sa, že svoje novoročné predsavzatie naozaj splnila. Od začiatku roka zhodila už 19 kilogramov. Vymenila nezdravé jedlo za zdravú stravu, gaučové pohodlie za prechádzky, obmedzila cukry a podľa všetkého sa drží diéty zvanej Mayr method. Už teraz je Rebel sama so sebou spokojná.

Mayrova diéta

Mayrova diéta existuje v určitej podobe takmer 100 rokov. Strava, ktorú v 20. rokoch 20. storočia vyvinul Franz Xaver Mayr v Rakúsku, sa zameriava na zdravie čriev a kladie dôraz na  jedlo. Dr. Maximilian Schubert, lekársky riaditeľ rakúskeho wellness zariadenia VivaMayr, ktoré propaguje stravu, uviedol, že aj keď v minulom storočí došlo k určitým zmenám, Mayrova diéta sa stále drží svojich koreňov. „Hlavnou myšlienkou toho je, že ak majú ľudia zdravý črevný systém a zdravý tráviaci systém, budú mať holistický prístup k zdraviu,“ vysvetlil Schubert.

Ako funguje Mayrova diéta?

Tak ako Rebel Wilson, zvyčajne režim začína návštevou strediska VivaMayr v Rakúsku (sú dve lokality, hlavné centrum je v rakúskych Alpách), kde sa stretnú s lekárom na úvodnom vyšetrení a rozhovorom o cieľoch pacienta. Tieto počiatočné konzultácie však vyžadujú cestu do Rakúska a prenocovanie v stredisku. „Musíme nájsť skutočne individuálne riešenie pre všetkých, a to je hlavný prístup spoločnosti VivaMayr,“ povedal Schubert.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj blesk today

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií