fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najsledovanejší odchod z kráľovstva: Meghan Markle a princ Harry strácajú kráľovský titul

Máte tip? napíšte nám mailom

Meghan Markle a princ Harry sa rozhodli, že odídu z kráľovstva. Rozhodnutie kritizovala verejnosť, kráľovná, ale aj otec Meghan. 

Len pred dvomi rokmi sme boli svedkami rozprávkovej svadby. Dnes sa pozeráme na rovnako sledovanú udalosť roka, no je ňou odchod z kráľovstva. Mladý kráľovský pár sa po obrovskom tlaku zo strany médií rozhodol, že sa všetkého vzdá. Kráľovská rodina nedávno zverejnila, za akých podmienok sa Meghan Markle a princ Harry vzdávajú svojich povinností.

Meghan Markle a princ Harry prídu o veľa

Harry a Meghan síce môžu naďalej používať tituly vojvodov zo Sussexu, ale označenie výsosť pred menom už mať nemôžu. Pár odteraz nebude reprezentovať kráľovnú Alžbetu II. (93), no stále môžu zastupovať všetky charitatívne organizácie ako aj doteraz. Najvýraznejšia zmena sa bude týkať najmä financií. Harry a Meghan sľúbili, že štátu vrátia 2,8 milióna eur. Táto suma bola použitá na rekonštrukciu chalupy Frogmore, ktorá sa vlani na jar stala ich domovom v Británii. Harry príde aj o čestné vojenské funkcie a financie z verejných zdrojov.

Prečítajte si tiež:
Ako rôzne druhy cvičení ovplyvňujú náš mozog

Z celej situácie sú obaja mladomanželia nešťastní, no podľa slov princa Harryho sa inak konať nedalo.

„Prijal som to s vedomím, že to nič nemení na tom, kto som, alebo ako som oddaný. Ale dúfam, že ľahšie pochopíte, k čomu sme dospeli, že si nechám odstup od všetkého, čo som poznal, aby som urobil krok smerom k tomu , čo bude, dúfam, pokojnejší život. Spojené kráľovstvo je môj domov a miesto, ktoré milujem. To sa nikdy nezmení. Som veľmi smutný z toho, že to takto dopadlo,” povedal princ Harry.

Drsný odkaz dcére

Kráľovský dvor, no najmä celá spoločnosť neskrýva prekvapenie. Servítku pred ústa si však nedával ani otec Meghan Markle, ktorý kritizoval dcérin odchod z kráľovskej rodiny.

„Nie je to dcéra, ktorú som vychoval. Kráľovská rodina je jedna z najdlhšie fungujúcich inštitúcií na svete. Ničia ju a robia ju lacnou. Robia z kráľovskej rodiny obchoďák s korunkou na hlave,“ vyjadril sa 75-ročný Thomas Markle.

Otec herečky Meghan Markle kritizoval najmä to, že jeho dcéra prijala sobášom záväzok, že bude súčasťou kráľovskej rodiny a bude ju reprezentovať. Podľa britských médií si vraj povzdychol aj nad tým, že sa im zjavne málil dom za 2,8 milióna eur s 25 miestnosťami.

Prečítajte si tiež:
Fara na východe Slovenska sa stala jablkom sváru, kňaz píše veriacim dokonca výhražné SMS-ky!

Zdroj: Nový čas

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií