fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najťažšie boje na Ukrajine naďalej zúria v Bachmute, Rusi tam nemôžu dosiahnuť svoje ciele

Rusi majú v Bachmute obrovské straty, no napriek tomu sa nezastavujú a naďalej chcú dobyť mesto.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.4.2023 (SITA.sk) – Najzúrivejšie a najťažšie boje na ukrajinskom fronte sú naďalej v meste Bachmut v Doneckej oblasti. Ako referuje spravodajský web CNN, vo štvrtok to povedala námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Napriek tomu, že nepriateľ v Bachmute nasadil svoje najprofesionálnejšie jednotky, vrátane bojovníkov z Wagnerovej skupiny, výsadkových útočných jednotiek a špeciálnych síl, Rusi tam nemôžu dosiahnuť svoje ciele a prevziať úplnú kontrolu nad Bachmutom,“ povedala na tlačovej konferencii v Kyjeve.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Maľarová podotkla, že Rusi trpia v Bachmute obrovskými stratami, no napriek tomu sa nezastavujú a naďalej chcú dobyť mesto.

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Najťažšie boje na Ukrajine naďalej zúria v Bachmute, Rusi tam nemôžu dosiahnuť svoje ciele © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií