fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najväčšia socha vtáka vyrástla v Indii. Postaviť tohto orla trvalo až 10 rokov!

Máte tip? napíšte nám mailom

Ak rozmýšľate nad tým, ktorá krajina je skutočne lákavá a plná prekvapení, určite je to práve India. Pozrite sa prečo.

Okrem toho, že v nej zažijete špeciálne jedlá aj historické pamiatky, existuje i ďalší dôvod, prečo je vhodné ju navštíviť, uvádza Bored Panda.com. Momentálne je to práve výnimočná socha orla, ktorá je nádherným dielom filmového režiséra menom Rajiv Anchal.

Túto obrovskú sochu dokončil po 10-ročnej stavbe a už je prístupná aj pre verejnosť. Veľkolepý orol sa nachádza v štáte Kérala. Socha vznikla na počesť Ramayanského eposu, v ktorom vystupuje historický orol, ktorý skonal v boji pre záchranu hinduistickej bohyne menom Síta. Zdá sa, že v Indii nielenže „ožila” história, ale tiež tu vznikla socha vtáka, ktorá je v súčasnosti tou najväčšou na svete.

https://www.instagram.com/p/BwCc90UBHxd/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Autor sochy uviedol, že koncept mal v mysli už viac ako 10 rokov. Táto predstava sa v ňom zrodila už vtedy, keď študoval na katedre cestovného ruchu. Svoj nápad prezradil aj vyučujúcim, ktorých nim skutočne ohúril. Zatiaľ však vtedy neprišlo k jeho realizácii.

Prečítajte si tiež:
Posadnutá potrebou lásky

I keď je orol súčasťou historického eposu, autor zdôrazňuje, že socha má byť kultúrnou pamiatkou, nie náboženskou. Orol je podľa jeho slov k dispozícii pre všetkých, nielen pre príslušníkov jedného náboženstva.

Zdroj: BoredPanda.com

Zdroj titulnej foto: keralatourism.org

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií