fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

5 najväčších Disney tajomstiev. Disneyho škandál a FBI!

Máte tip? napíšte nám mailom

Výlety do Disneylandu patria medzi najväčšie zážitky z detstva. Legendárne rozprávkové postavičky, pompézne atrakcie a neopakovateľná atmosféra dodáva tomuto miestu nezabudnuteľnú atmosféru. Niektoré udalosti a príbehy spojené so svetom Disney však nie sú až tak kúzelné, skôr poriadne desivé. Prinášame vám 5 poriadne desivých Disney príbehov.

Debbie Stoneová

Zdroj: traveltips4life.com

V lete roku 1974 v Disneylande brigádovala vyznamenaná osemnásťročná študentka Debbie Stoneová. Bola sprievodkyňou Disneyho najnovšej atrakcie, tzv. America Sings. 6 rotujúcich pódií prinášalo návštevníkom nové možnosti zábavy s obľúbenými Disneyho postavičkami.

Len deväť dní po otvorení atrakcie počuli návštevníci zvláštne výkriky, o ktorých si mysleli, že sú súčasťou predstavenia. Miestnosť opustili po skončení predstavenia bez toho, aby si uvedomili, že Debbie ich nevyprevádza. Debbie Stoneová sa žiaľ stala obeťou neuveriteľnej náhody. Počas predstavenia totiž spadla medzi okrúhle pódiá a dve steny ju doslova zlisovali. Debbie Stoneová zostáva jedinou obeťou medzi zamestnancami Disneyho zábavných parkov.

Opustené Disney parky

Zdroj: themeparktourist.com

River Country bol prvý vodný svet v rámci Disneylandu v Bay Lake na Floride. V jeho blízkosti sa nachádza aj niekdajší zoologický park Discovery Island. Prvý bol otvorený pre verejnosť v rokoch 1976 až 2001, druhý od roku 1974 do 1999. Oba areály neboli zbúrané, ale dodnes stoja opustené a spustnuté. V útrobách Discovery Islandu sa dodnes nachádzajú schátrané prehliadkové trasy s vozíkmi, povaľujú sa staré fotky pôvodných zamestnancov, ale aj rozbité poháre s vypreparovanými hadmi. Mnoho odvážlivcov aj napriek zákazu sa do týchto nebezpečných končín vkráda na vlastné riziko.

Prečítajte si tiež:
Tkanivo srdca vytvorené z listu špenátu raz možno bude zachraňovať životy

Oficiálnym dôvodom uzatvorenia týchto zábavných atrakcií bol nezáujem návštevníkov, no skutočné dôvody sú omnoho hrozivejšie. V roku 2001 bol v jednom z jazier v River Country objavený nebezpečný mikrób – prvok, Naegleria Fowleri, ktorý spôsobuje u ľudí nebezpečnú mozgovú meningoencefalitídu a veľmi často sa toto agresívne ochorenie končí smrťou. Bolo preukázané, že tento mikrób spôsobil úmrtie jedného z návštevníkov v roku 1980.

Disney a FBI

Zdroj: galentas.com

Zakladateľ celej spoločnosti, legendárny Walt Disney, udržiaval veľmi dôveryhodné vzťahy s FBI v dobe, keď bol jej riaditeľom J. Edgar Hoover. Pravidelne agentov informoval o zaujímavých aktivitách známych osobností z Hollywoodu, hercov, režisérov či spisovateľov. V roku 1941 počas štrajku animátorov Disney svedčil pred vyšetrovacou komisiou a oboznámil ju s niektorými protivládnymi názormi jeho zamestnancov. Taktiež obvinil niektoré vedúce osobnosti štrajkov z toho, že sympatizujú s komunistami.

Hoover bol so spolupráce s Waltom Disneyom nadšený a umožnil jeho spoločnosti nakrúcať v priestoroch riaditeľstva FBI vo Washingtone. Disney na oblátku umožnil všetkým zamestnancom FBI neobmedzený prístup do jeho zábavných parkov. Taktiež agentom FBI sprístupnil scenáre jeho rozprávok a filmov, pričom niektoré z nich boli na priamu Hooverovu žiadosť neskôr upravené.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane…

Posledná rozlúčka v Disneylande

Zdroj: theenchantedmanor.com

V roku 2007 počas jazdy na horskej dráhe Pirátov z Karibiku vysypala jedna žena do okolia neznámu bielu látku. Po zatknutí tvrdila, že išlo len o detský púder. Zamestnanci však mali podozrenie, že žena do okolia rozprášila ľudské pozostatky. V 90-tych rokoch boli v Disneylande zaznamenané desiatky podobných prípadov, kedy príbuzní rozsypali počas jazdy na horských dráhach popol svojich blízkych, najčastejšie na dráhe Strašidelného domu. Tento bizarný zvyk sa stal tak častým, že zamestnanci boli vyškolení na používanie špeciálnych vysávačov, ktoré z ovzdušia vysávajú prachové čiastočky.

Prečítajte si tiež:
Hlavy štátu a známe mená z politiky ako agenti 007

Disneyho najväčší škandál

Zdroj: tumblr.com

Disneyho film White Wilderness je dokumentárny film z roku 1958, ktorý ukazoval život a správanie “lumíkov”, malých hlodavcov z rodu Lemmus, žijúcich v Arktíde. Snímok sa nakrúcal v Kanade a tvorcovia použili šikovné triky a špeciálne uhly na vytvorenie ilúzie obrovskej migrácie týchto hlodavcov. Vo filme je tiež zobrazený hromadný skok hlodavcov z útesu do vody. Rozprávač vo filme počas tejto scény hovorí: “Stali sa obeťou svojej posadnutosti – neprestajného pohybu vpred!” Záverečná scéna vo filme zobrazuje jazero preplnené zomierajúcimi lumíkmi.

Tvorcovia filmu tieto zábery vysvetlili ako hromadnú samovraždu hlodavcov. V roku 1982 však kanadská televízia CBC odhalila a dokázala, že pri nakrúcaní zhodil bezbranné stvorenia do ľadových vôd práve filmový štáb.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií