fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najväčším úspechom slovenskej diplomacie je vstup do medzinárodných spoločenstiev, myslí si Káčer

Pre občanov sú najlepšou garanciou bezpečnosti, stability a prosperity, uviedol minister pri príležitosti 30. výročia vzniku samostatnej Slovenskej republiky.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.1.2023 (Webnoviny.sk) – Za najvýznamnejší úspech slovenskej diplomacie za 30 rokov jej existencie považuje minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislav Káčer vstup do Európskej únie a NATO. Ako ďalej uviedol v tlačovej správe, tieto organizácie zostávajú pre občanov najlepšou garanciou bezpečnosti, stability a prosperity.

Dobre spravovať vlastný, slobodný a demokratický štát je drina. Slovensko má však za sebou úspešný tridsaťročný príbeh. Máme na čom stavať a naše skúsenosti nám môžu poslúžiť aj pri prekonávaní výziev v ďalších rokoch,” uviedol minister pri príležitosti 30. výročia vzniku samostatnej Slovenskej republiky.

Mať vlastnú štátnosť a samostatnosť pri rozhodovaní o smerovaní krajiny je podľa šéfa slovenskej diplomacie výsada, ktorá, ako vidíme aj v našom bezprostrednom susedstve, nie je automaticky dopriata každému. Minister dodal, že Slovensko je zodpovedným členom medzinárodného spoločenstva s jasným geopolitickým ukotvením, ktorého cieľom je zlepšovať životy ľudí doma aj vo svete.

Viac k témam: Diplomacia, Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Najväčším úspechom slovenskej diplomacie je vstup do medzinárodných spoločenstiev, myslí si Káčer © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Kollár by za vydanie Fica na väzobné stíhanie hlasoval, keby ho našli s puškou nad mŕtvolou
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií