fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najviac nových prípadov COVID-19 je z Prešovského kraja

Máte tip? napíšte nám mailom

Počas utorka (21. 4.) pribudlo na Slovensku 45 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo tak Slovensko má 1244 takýchto prípadov.  Potvrdila to hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.
Vykonaných bolo doposiaľ celkovo 52.649 testov, len počas utorka sa ich spravilo 3468. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo už 284 ľudí, z toho za utorok zaznamenali 26 takýchto prípadov.

Hospitalizovaných je 231 osôb

Hospitalizovaných je 231 osôb, z toho v 80 prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je osem osôb a jedna je na pľúcnej ventilácii.

Štatistiky neevidujú v tejto súvislosti za utorok žiadne úmrtie, celkovo však na Slovensku koronavírusu SARS-CoV-2 podľahlo 14 osôb.

Najviac prípadov COVID-19 je z Prešovského kraja

Najviac nových prípadov, a to 12, za utorok eviduje Prešovský kraj. Ďalej nasleduje Trenčiansky kraj s 11 prípadmi, Nitriansky kraj so šiestimi prípadmi, Trnavský kraj s piatimi prípadmi. Rovnako, po štyroch nových prípadoch pribudlo v Bratislavskom a Košickom kraji. V Banskobystrickom kraji sa objavili počas utorka dva nové prípady a jeden nový prípad zaznamenali v Žilinskom kraji.

Prečítajte si tiež:
Prírodovedci z UK chcú získať genómy nového koronavírusu z celého Slovenska
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií