fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najvulgárnejšie nadávky, pľuvance aj vyhrážky. Účastníci LGBTI zhromaždenia sa pustili do Matoviča (video)

Igor Matovič čelil pred parlamentom verbálnym útokom zo strany účastníkov protestného zhromaždenia na podporu práv transrodových ľudí.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.5.2023 (SITA.sk) – Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič opäť kritizoval na sociálnej sieti LGBTI+ komunitu. Dôvodom bolo, že čelil verbálnym útokom zo strany účastníkov utorkového protestného zhromaždenia na podporu práv transrodových ľudí pred parlamentom.

Vulgárne peklo

„Po dnešku som o to viac presvedčený, že pred týmito ‘ľuďmi’ musíme naše deti chrániť a som násobne viac presvedčený, že by sme mali na Slovensku výrazne viac investovať do dostupnosti psychiatrickej pomoci. Pacientov kopa,” uviedol v statuse.

Ako Matovič opísal, vyšiel z parlamentu smerom do centrály hnutia a v diaľke na Zámockej ulici uvidel dav ľudí s dúhovými vlajkami. Keď odpovedal na otázky novinárky, prišiel prvý človek z davu, ktorý začal na neho vykrikovať vulgarizmy.

„Potom prišli ďalší a začalo vulgárne peklo, ktoré som ešte nevidel a ani nezažil. Krížom krážom ako totálni dezoláti začali na mňa súkať tie najvulgárnejšie nadávky, pľuť odzadu na sako a vyhrážať ‘skončil si, ja ťa zabijem!’. Po chvíli som vytiahol z vrecka mobil, že si tú oplzlú primitívnu bandu zvečním, vtom mi jeden orangutan vytrhol z ruky mobil, opísal Matovič.

Prečítajte si tiež:
Na Slovensku vo štvrtok padne teplotný rekord, na viacerých miestach horúčavy presiahnu 38 stupňov Celzia

Arogantní a primitívni ľudia

Ako dodal líder OĽaNO, chodí po Slovensku a stretol množstvo fanúšikov ĽSNS či Rebubliky, no nikde nestretol pokope „tak primitívnych, arogantných, vulgárnych a zlých ľudí, ako medzi týmito transrodovými aktivistami”.

Pred parlamentom sa v utorok konalo protestné zhromaždenie na podporu práv transrodových ľudí ako reakcia na návrh zákona, ktorý znemožní prístup k právnym tranzíciám. Zákon už v marci podporilo 87 poslancov. Na májovej schôdzi sa má o zákone opäť hlasovať. Zhromaždenie zorganizovali LIGHT*, Povstanie Pokračuje, Status Queer, feministky.sk a Amnesty International Slovensko.

Podľa jednej z predkladateliek návrhu zákona Anny Záborskej má tento zákon pomôcť poriadku v spoločnosti. „V skutočnosti by prijatie tohto zákona spôsobilo, že právna tranzícia, čiže úradná zmena pohlavia a rodného čísla, by bola možná iba v prípade, ak človek predloží genetický test, ktorý by preukázal, že v minulosti došlo k nesprávnemu určeniu pohlavia danej osoby“.

Návrh zákona je podľa organizátorov protestu medicínskym nezmyslom – aj lekárska odborná komunita sa na základe aktuálnych vedeckých poznatkov zhoduje, že genetický test nedokáže so stopercentnou istotou určiť pohlavie.

Prečítajte si tiež:
Borell vymenoval Katarínu Mathernovú na funkciu vedúcej delegácie EÚ na Ukrajine, podľa Káčera je to jedna z najdôležitejších ambasád

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: LGBTI, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO)
Zdroj: SITA.sk – Najvulgárnejšie nadávky, pľuvance aj vyhrážky. Účastníci LGBTI zhromaždenia sa pustili do Matoviča (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií