Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najvyšší kontrolný úrad spustil kontrolu financovania fondov ministerstva kultúry

Kontrola je zameraná na systém financovania fondov Ministerstva kultúry SR ako sú Audiovizuálny fond, Fond na podporu umenia a Fond na podporu kultúry národnostných menšín.

7.2.2024 (SITA.sk) – Najvyšší kontrolný úrad spustil v januári kontrolu zameranú na systém financovania fondov Ministerstva kultúry SR, ako sú Audiovizuálny fond, Fond na podporu umenia a Fond na podporu kultúry národnostných menšín.

Ako informovala hovorkyňa NKÚ Daniela Bolech Dobáková, ide o plánovanú kontrolu na rok 2024, pri ktorej vychádzajú z rizikových analýz odborníkov a aj z prijatých podnetov.

„Kontrolóri preverujú hospodárenie s finančnými prostriedkami fondov a systém poskytovania prostriedkov na podporu kultúry, umenia a kreatívneho priemyslu. Kontrolované obdobie predstavujú roky 2021 až 2023 a súvisiace obdobie,“ uviedla hovorkyňa. Doplnila, že výsledky kontroly zverejní úrad po jej ukončení.

Viac k témam: Fondy, Kontrola
Zdroj: SITA.sk – Najvyšší kontrolný úrad spustil kontrolu financovania fondov ministerstva kultúry © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií